Apple przedstawił iPhone'a 12

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firma Apple wprowadziła nową serię smartfonów - iPhone 12. Wszystkie modele obsługują 5G, a w modelach dostępnych w USA dostępna jest łączność mmWave, co według Apple'a pozwala na prędkości do 4 Gbps. Nowe urządzenia to 6,1-calowy iPhone 12 Pro, 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max, 6,1-calowy iPhone 12 i 5,4-calowy iPhone 12 mini - wszystkie wyposażone są w procesory A14 Bionic, warstwy frontowe Ceramic Shield i bezramkowe wyświetlacze OLED.

Apple przedstawił iPhone'a 12

Przedsprzedażowe zamówienia na iPhone'y 12 Pro i iPhone'y 12 ruszają 16 października - urządzenia dostępne będą od 23 października. IPhone 12 Pro Max i iPhone 12 mini będą dostępne w przedsprzedaży 6 listopada oraz w sklepach od 13 listopada.

W modelach iPhone 12 Pro wprowadzono nowy skaner LiDAR zapewniający nową jakość wrażeń przy korzystaniu z rzeczywistości rozszerzonej (AR) oraz rozwiązanie MagSafe, które oferuje wydajne bezprzewodowe ładowanie i zupełnie nowy ekosystem akcesoriów, które można łatwo podłączyć do iPhone'a.

Modele ze zredukowanymi ramkami ekranu - 6,1-calowy iPhone 12 Pro i 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max - wyposażono w wyświetlacz Super Retina XDR z systemem zarządzania kolorami zapewniającym dokładność odwzorowania. Model iPhone 12 Pro Max oferuje największy, jak dotąd, wyświetlacz iPhone'a i najwyższą rozdzielczość - prawie 3,5 mln pikseli. Te wyświetlacze OLED obsługują wideo HDR, osiągając maksymalną jasność 1200 nitów.

Jak informuje Apple, także 6,1-calowy iPhone 12 i 5,4-calowy iPhone 12 mini wyposażone są w pełnoekranowe wyświetlacze Super Retina XDR. Oba modele zapewniają współczynnik kontrastu 2 mln do 1 i obsługę filmów HDR w wysokiej rozdzielczości. Urządzenia wykonują zdjęcia z większą ilością szczegółów i prawie dwukrotnie wyższą jasnością szczytową niż iPhone 11.

Frontowa osłona Ceramic Shield we wszystkich nowych urządzeniach iPhone jest twardsza niż jakiekolwiek szkło w smartfonach - jest nasycona nanoceramicznymi kryształami, by poprawić wytrzymałość i czterokrotnie zwiększyć odporność na uszkodzenia podczas upadku.

MagSafe usprawnia ładowanie bezprzewodowe i wprowadza ekosystem łatwych w montażu akcesoriów, które uzupełniają serię iPhone'ów 12. Według Apple'a, MagSafe zapewnia do 15 W mocy, jednocześnie obsługując istniejące urządzenia standardu Qi.

źródło: DigiTimes