Nowe iPhone'y trafią do mniejszej liczby odbiorców

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Jak przewiduje Digitimes Research, globalne dostawy iPhone'ów nowej generacji - wstępnie określanych nazwą iPhone 12 - w drugiej połowie 2020 roku wyniosą 63-68 mln urządzeń, co oznacza redukcję o ponad 5 mln sztuk w porównaniu z ilością sprzedaną rok wcześniej w przypadku iPhone'a 11. Terminy rozpoczęcia masowej produkcji oraz oficjalnej premiery nowej serii iPhone'ów prawdopodobnie opóźnią się o cztery do sześciu tygodni w stosunku do pierwotnych harmonogramów.

Nowe iPhone'y trafią do mniejszej liczby odbiorców

Do końca bieżącego roku na skalę rzeczywistych dostaw iPhone'a 12 może wpłynąć oczekiwana wartość dodatkowych zasiłków dla bezrobotnych, które mają zostać wprowadzone przez rząd USA. Szacuje się, że może to dotyczyć nawet 10 mln sztuk. Jeśli WeChat, chińska wielozadaniowa aplikacja do obsługi wiadomości, mediów społecznościowych i płatności mobilnych, opracowana przez Tencent, nie będzie dostępna w App Store w Chinach lub preinstalowana na nowych urządzeniach iPhone, dostawy wszystkich produktów iPhone w 2020 r. mogą być prawie 10% niższe od pierwotnych prognoz Digitimes Research, które mówiły o 190 mln sztuk.

Oprócz dodania po raz pierwszy ciemnoniebieskiego modelu do produktów rodziny iPhone, Apple wprowadza również szereg ulepszeń specyfikacji nowych iPhone'ów, w tym moduły kamer, wyświetlacze i moduły komunikacyjne.

Wszystkie nowe iPhone'y będą wyposażone w funkcję identyfikacji twarzy i będą obsługiwać technologię mmWave 5G. Najwyższej klasy model iPhone'a 12 będzie wyposażony w kamerę ToF, a szerokokątny obiektyw tylnego aparatu będzie miał funkcję optycznej stabilizacji obrazu.

Głównymi beneficjentami łańcucha dostaw iPhone'ów są firmy Foxconn Electronics i Samsung Display.

źródło: DigiTimes