Samsung zainwestuje 356 mln dolarów w rozwój bioelektroniki

| Gospodarka Projektowanie i badania

Samsung w ciągu najbliższych pięciu lat zainwestuje 450 bln wonów (356 mld dolarów) w rozwój bioelektroniki i innych podobnych technologii. Południowokoreański koncern poinformował, że inwestycje te do 2026 roku mają pomóc w osiągnięciu długoterminowego wzrostu w strategicznych obszarach, takich jak sektor chipów, jednocześnie deklarując intensyfikację działań w sektorze bioelektronicznym.

Samsung zainwestuje 356 mln dolarów w rozwój bioelektroniki

Samsung Electronics nie przedstawił podziału kwot, ale dodał, że 80% inwestycji zostanie zrealizowanych w Korei Południowej. Ogłoszenie firmy obejmuje też zobowiązanie inwestycyjne o wartości 240 bln wonów, złożone w sierpniu 2021 roku. Obserwatorzy wskazują. że Samsung nie wymienił obszaru baterii dla EV jako przyszłego motoru wzrostu. Samsung SDI, jednostka grupy zajmująca się produkcją akumulatorów, oraz Stellantis, spółka macierzysta firmy Chrysler, mają ogłosić powstanie nowej fabryki akumulatorów w amerykańskim stanie Indiana.

Zabezpieczenie krajowych łańcuchów dostaw układów scalonych i bioelektronicznych będzie miało strategiczne znaczenie i będzie istotne dla bezpieczeństwa gospodarczego Korei Południowej. Inwestycje o wartości 450 bln wonów, które mają stworzyć 1,07 mln miejsc pracy, są o 30% większe niż 330 bln wonów, które Samsung zainwestował w ciągu pięciu lat do 2021 roku.

źródło: Nikkei Asia