Foxconn zbuduje w południowym Tajwanie inteligentną fabrykę serwerów

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Foxconn Electronics (Hon Hai Precision Industry) przejmie w Kaohsiung działkę w celu zbudowania inteligentnego zakładu produkcji serwerów i produktów pokrewnych. Według Biura Rozwoju Gospodarczego Kaohsiung działania te realizowane będą w ramach wysiłków na rzecz zwiększenia poziomu inwestycji w tym portowym mieście. Biuro twierdzi, że Foxconn zakupi działkę o powierzchni 430 tys. stóp kwadratowych w Parku Przemysłowym Ho Fa i przekazał fundusz gwarancyjny, stanowiący równowartość 3% całkowitego kosztu gruntu.

Foxconn zbuduje w południowym Tajwanie inteligentną fabrykę serwerów

Źródła branżowe podają, że ruch Foxconna jest zgodny z wcześniejszymi zapowiedziami prezesa Terry'ego Gou, że firma planuje przenieść linie produkcyjne z chińskich miast Tianjin i Shenzhen z powrotem do Kaohsiung. Wzrastające napięcia w handlu amerykańsko-chińskim skłaniają Foxconna do przeniesienia z Chin niektórych wrażliwych linii produktowych, w tym serwerów, w celu złagodzenia ewentualnych skutków trwającego sporu i zmodyfikowania globalnego rozlokowania produkcji, kontynuują źródła.

Kaohsiung jest lokalizacją przeznaczoną dla planowanych systemów HPC Foxconna (High-Performance Computer), a także odegrać ma kluczową rolę w rozlokowaniu globalnych centrów danych grupy, informują źródła.

źródło: DigiTimes