Tajwańscy producenci reagują na rozwój epidemii koronawirusa

| Gospodarka Aktualności

Według źródeł wywodzących się z łańcucha dostaw, wielu producentów z Tajwanu przygotowało zmiany w harmonogramach dla swoich fabryk w Chinach, dokonując elastycznych korekt w odpowiedzi na szybki rozwój epidemii koronawirusa w Chinach. Chiny przedłużyły święta Nowego Roku Księżycowego jako sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa w kilku kluczowych prowincjach produkcyjnych, a miasta, takie jak Guangdong, Jiangsu i Szanghaj, zamierzają wznowić pracę lokalnych firm 10 lutego.

Tajwańscy producenci reagują na rozwój epidemii koronawirusa

Firmy, takie jak BizLink i Adlink Technology, przygotowały się już wewnętrznie do decydowania, czy pracownicy powrócą do pracy i monitorują duże miasta w całym kraju, aby szybko dostosować swoje strategie biznesowe. Ponieważ święta zostały przedłużone o prawie dwa tygodnie, harmonogramy produkcyjne ustalone przed świętami również będą musiały zostać zmienione. Jak podają źródła, kierownictwo kilku tajwańskich firm powróciło już do Chin, dbając o odpowiednie dostosowanie zdolności produkcyjnych swoich zakładów.

Tajwański Syncmold twierdzi, że zamówienia od klientów pozostają na wysokim poziomie i zamierza zaspokoić popyt poprzez uruchomienie pracy w dodatkowych godzinach lub w trybie 3-zmianowym.

Jak podają źródła, fabryka Foxconn Technology Group (Hon Hai Precision Industry) w Wuhan w Chinach rozpocznie działalność dopiero po 13 lutego, ale zawieszenie produkcji nie spowoduje poważnego problemu dla firmy, ponieważ zakład będzie w stanie w krótkim czasie nadrobić zaległości. Foxconn monitoruje działanie wszystkich swoich zakładów w Chinach za pośrednictwem wewnętrznego centrum zarządzania.

źródło: DigiTimes