Producenci półprzewodników w Wuhan ewakuowali swój personel

| Gospodarka Aktualności

Według źródeł branżowych, fabryki półprzewodników w Wuhan, które stanowi epicentrum epidemii koronawirusa, znalazły się w obliczu szkodliwych czynników, takich jak niewystarczające wsparcie techniczne ze strony dostawców sprzętu czy nieregularne dostawy surowców i komponentów związanych z utrzymaniem produkcji. W związku z prowadzonymi ścisłymi kontrolami ruchu na głównych drogach, producenci półprzewodników mogą spotkać się z ograniczeniami w operacjach logistycznych.

Producenci półprzewodników w Wuhan ewakuowali swój personel

Zagraniczni dostawcy sprzętu ewakuowali swoich inżynierów działających w chińskich zakładach foundry i tych wytwarzających chipy pamięci. Amerykańskie przedsiębiorstwa przestały wysyłać swoich pracowników do Chin w celach biznesowych, co znacznie utrudnia funkcjonowanie przedsiębiorstw.

Jedną z takich firm jest Yangtze Memory Technologies, która wdraża do masowej produkcji 64- i 128-warstwowe układy pamięci flash 3D NAND. Brak wystarczającej ilości personelu wsparcia inżynieryjnego przyczyni się do ograniczenia mocy produkcyjnych oraz działań w obszarze R&D. Przedsiębiorstwo obecnie znajduje się na końcowym etapie wdrożeń. Inna firma działająca w Wuhan - Hongxin Semiconductor Manufacturing (HSMC) - kontynuuje budowę fabryki, a skutki wybuchu epidemii nie powinny znacznie wpłynąć na jej przychody, zamówienia i wykorzystanie mocy produkcyjnych. Jeśli jednak epidemia w miarę szybko nie zostanie opanowana, może to mieć poważny wpływ na dostawy sprzętu produkcyjnego, które miały rozpocząć się w marcu i potrwać do drugiego kwartału tego roku.

źródło: DigiTimes