Koronawirus poważnie zagraża targom Embedded World - rezygnują potentaci

| Gospodarka Aktualności

Po odwołaniu Mobile World Congress 2020 w Barcelonie z powodu możliwych zagrożeń związanych z koronawirusem powstaje pytanie, jak zachowają się wystawcy, którzy mieli uczestniczyć w Embedded World, w Norymberdze. Swój udział anulowali już tacy potentaci, jak ST Microelectronics, Microchip, Xilinx, Renesas Electronics, Winbond Electronics, Swissbit, EM Microelectronic, Avnet Integrated (w tym Abacus, EBV Elektronik i Premier Farnell), Rohm, Telit oraz Digi-Key i Mouser Electronics. Do targów pozostał tydzień - czy na pewno się odbędą?

Koronawirus poważnie zagraża targom Embedded World - rezygnują potentaci

W przypadku firm rezygnujących z udziału w targach przeważyły ​​obawy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa pracowników oraz klientów. Jak twierdzi Microchip, była to bardzo trudna decyzja, która zapadła po długich i trudnych rozważaniach dotyczących ogólnej sytuacji. Dla Microchipa Embedded World jest jednym z najważniejszych wydarzeń i producent półprzewodników planuje wrócić do Norymbergi w 2021 r.
Kevin Brown, wiceprezes Digi-Key, w oświadczeniu również podkreślił, że decyzja o wycofaniu się z uczestnictwa w Embedded World 2020 nastąpiła po dokładnym przeanalizowaniu ewentualnego zagrożenia, i że podjęto środki ostrożności, by zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich członków zespołu Digi-Key, wyrażając jednocześnie wolę udziału w przyszłych wydarzeniach.

Już po opublikowaniu niniejszej wiadomości z udziału w tegorocznym Embedded World zrezygnowała firma Mouser Electronics.
- W związku z ciągłym rozpowszechnianiem się COVID-19 postanowiliśmy nie brać udziału w Embedded World. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów jest dla nas najważniejsze. To trudna decyzja biznesowa, aby wycofać się z tego ważnego wydarzenia branżowego, które przyciąga ponad 32 tys. odwiedzających z 77 krajów, ale wielu naszych partnerów producentów również anuluje swój udział. Uważnie monitorujemy globalny wpływ COVID-19 i podejmujemy proaktywne środki w celu ochrony naszych pracowników, klientów i partnerów - powiedział Mark Burr-Lonnon, wiceprezes Global Service & EMEA i APAC Business w firmie Mouser Electronics.

Jednak badanie przeprowadzone przez all-electronics.de wśród wystawców Embedded World pokazuje, że większość firm chce obecnie utrzymać swoją obecność na targach i kongresie. - Obecnie nie widzimy powodu, by wątpić w organizację targów. Dlatego nadal uczestniczymy w targach na dotychczasowych warunkach - powiedział Fabian Schiffer z Infineona. Skreślać swojego udziału w targach nie planuje również Teledyne LeCroy. Jak powiedział Guido Wolf, menadżer ds. marketingu Teledyne LeCroy w regionie EMEA - rynek jest po prostu zbyt wymagający, a teoretycznie można być zainfekowanym w dowolnym miejscu. Podobne deklaracje uczestnictwa złożyły firmy Endrich, Heitec i Mouser.

Wystawcy targów Embedded World wdrażają przeciw koronawirusowi środki ostrożności

Firmy wystawiające wdrażają jednak środki ostrożności i monitorują rozwój wydarzeń. Na przykład Würth Elektronik Eisos zapewnia dostarczanie preparatów dezynfekujących. Według Rolanda Bickela, szefa marketingu firmy Hitex, ochrona pracowników i odwiedzających ich stoisko ma dla Hitexa najwyższy priorytet. Firma udostępni na stoisku dodatkowe dozowniki dezynfekujące do rąk. Poza tym ma duże zaufanie do organizatorów norymberskich targów, którzy dzięki dodatkowym środkom ostrożności gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa wszystkim zaangażowanym. Na miejscu obecny będzie na przykład Bawarski Czerwony Krzyż, a wymagania co do higieny będą odpowiednio zaostrzone.

Także Infineon uważa, że środki zapobiegawcze organizatora targów oraz zalecenia WHO dotyczące ochrony osobistej "zgodnie z obecną wiedzą są całkowicie wystarczające do zapewnienia możliwie najwyższego bezpieczeństwa uczestnikom targów".

Firmy obserwują rozwój epidemii koronawirusa z Wuhan

Firmy elektroniczne obserwują obecnie rozwój światowej sytuacji. Według Andrei Renezeder z Ginzinger Electronic Systems, okaże się w jakim stopniu anulowanie przez ST Microelectronics udziału w MWC w Barcelonie i w Embedded World wywoła efekt domina. Z pewnością należy oczekiwać, że znacznie mniejszy będzie przepływ odwiedzających. - Na dzień dzisiejszy będziemy nadal wystawcami w Embedded World - powiedziała Andrea Renezeder. Również Maxim Integrated twierdzi, że nadal bardzo uważnie będzie monitorować sytuację dotyczącą koronawirusa, ponieważ ochrona pracowników jest najważniejsza. - Jeśli pojawią się jakiekolwiek oznaki poważnego zagrożenia, zastrzegamy sobie prawo do podjęcia odpowiednich decyzji - stwierdził reprezentant firmy Maxim Integrated.

Rozwój epidemii wywołanej koronawirusem COVID-19, znanym wcześniej jako 2019-nCoV, obserwują również uważnie firmy Tektronix, Arrow Electronics czy Rutronik, nie chcąc ogłaszać żadnych konkretnych zobowiązań.

Wszyscy wystawcy targów Embedded World odczuwają obecnie presję związaną z oceną czy jeśli się wycofają, nikt ich za to nie skrytykuje, a z kolei jeśli zostaną i ktoś zachoruje lub nawet umrze - czy zostaną ostro skrytykowani. Każda decyzja może mieć duży wpływ na ich przyszłą działalność.

Czy targi Embedded World mogą być odwołane?

Embedded World to nie tylko targi z wystawcami, ale także kongres, który odbywa się równolegle. Gdyby jeszcze więcej firm się wycofało i ewentualnie usunęło swoich mówców z programu, kongres straciłby merytoryczną zawartość, której z powodu napiętego harmonogramu centrum wystawowego w Norymberdze nie można by już było uzupełnić. Może to być powód do odwołania wydarzenia.

Organizatorzy mają nadzieję na rozwiązanie problemu towarzyszących konferencji. Ponieważ prelegenci ST Microelectronics odwołali swoje osobiste wystąpienia, podjęto starania o zrealizowanie wykładów w postaci transmisji wideo. Jak twierdzi kierowniczka projektu konferencji Renate Ester, obecnie ostatecznie odmawiają udziału jedynie prelegenci ST Microelectronics.

źródło: all-electronics.de