SI oczekuje w 2020 roku 7% wzrostu rynku półprzewodników

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firma konsultingowa Semiconductor Intelligence (SI) oczekuje w bieżącym roku 7-procentowego wzrostu rynku półprzewodników. SI podkreśla, że spośród ośmiu najlepszych firm, które przedstawiły prognozę przychodów na pierwszy kwartał 2020 roku, sześć z nich spodziewa się spadku w porównaniu do czwartego kwartału roku ubiegłego. Spadki będą się wahać od 3% dla TI do 14,3% dla STMicroelectronics. Qualcomm spodziewa się wzrostu przychodów o 4,4%, a Infineon o 5%.

SI oczekuje w 2020 roku 7% wzrostu rynku półprzewodników

Firma Objective Analysis spodziewa w bieżącym roku - w najlepszym wypadku - rynkowego ustabilizowania, z uwagi na utrzymującą się słabą pozycję pamięci, natomiast Future Horizons zakłada wzrost o minimum 10%, z możliwością osiągnięcia 15%.

Perspektywy na rok 2021 są nieco lepsze. Wszystkie cztery organizacje przedstawiające prognozy przewidują poprawę w stosunku do roku obecnego. Według Cowan LRA będzie się on wahać w okolicach 4,9%, a zgodnie z IHS Markit ma wynieść 9,6%. Prognoza przygotowana przez SI na przyszły rok wskazuje 8% wzrost rynku półprzewodników.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również