Nowy procesor Apple A13 będzie miał dwa typy rdzeni

| Gospodarka Mikrokontrolery i IoT

Zgodnie z informacjami podanymi przez użytkownika Twittera o nicku Longhorn procesory z serii A13 otrzymały nazwę kodową Cebu i oznaczenie techniczne T8030. Dodatkowo chip będzie miał dwa różne typy rdzeni, które będą się nazywać Thunder i Lightning. Jeżeli TSMC ponownie zostanie w 2019 roku wyłącznym dostawcą chipów z serii A to można się spodziewać, że produkowane one będą w litografii 7 nm.

Nowy procesor Apple A13 będzie miał dwa typy rdzeni

Chipy Apple A12 Bionic, który pracuje w najnowszych iPhone'ach oraz A12X Bionic, który napędza nowe modele iPada Pro, są na tyle potężniejsze, że producenci laptopów mogliby je montować w swoich urządzeniach.

Wygląda na to, że układy następnej generacji będą miały możliwość śledzenia sprzętu oraz obsługi protokołu AFP (Apple Filing Protocol). Longhorn nie jest pewny do czego obsługa AFP miałaby służyć. Według raportu Leikeji, Apple może nawet stworzyć wersję układu A13 dla serii Mac - na co właśnie wskazywałaby obsługa AFP. Jeżeli tak się stanie to spowodowałoby to porzucenie przez Apple procesorów od Intela.

Wiele razy wcześniej wiadomości od użytkownika o nicku Longhorn potwierdzały się, więc i tym razem warto o nich powiedzieć.

źródło: wccftech