W 2019 roku TSMC będzie jedynym dostawcą chipów Apple A13

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według źródeł związanych z łańcuchem dostaw firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) ma przejąć wszystkie zamówienia na chipy A13, które Apple wprowadzi w 2019 r. Zwiększy tym samym swoją dominację w sektorze pure-play foundry, gdzie w skali światowej w pierwszej połowie 2018 roku firma TSMC objęła 56% udziałów.

W 2019 roku TSMC będzie jedynym dostawcą chipów Apple A13

Jeżeli TSMC ponownie zostanie w 2019 roku wyłącznym dostawcą chipów z serii A, tajwański przemysł foundry będzie miał szansę objąć globalnie 60% rynku. TSMC jest wyłącznym dostawcą chipów Apple'a z serii A od 2016 roku.

Oczekuje się również, że technologia procesowa 7 nm firmy TSMC pozwoli jej uzyskać zamówienia od AMD, Huaweia, MediaTeka, Nvidii i Qualcomma. Zdaniem źródeł 7-nanometrowa technologia TSMC jest bardziej konkurencyjna niż jej odpowiedniki. Ponadto, w związku z tym, że firma Globalfoundries wstrzymuje plany rozwoju procesu 7 nm, TSMC będzie miało mniej konkurentów w tym segmencie. Tajwański producent w procesie 7 nm pokonuje również Samsunga, który ma zabezpieczone zamówienia na tego typu układy jedynie od Qualcomma oraz własnej jednostki zajmującej się urządzeniami mobilnymi.

źródło: DigiTimes