TSMC rozpocznie produkcję chipów "A12" przy użyciu procesu 7 nm

| Gospodarka Artykuły

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji procesorów A12 firmy Apple, wykorzystując nowy 7-nanometrowy proces. Będzie to jeden z pierwszych układów z serii A, który skorzysta z tego procesu. Dotąd przy produkcji procesora  A11 Bionic, który można znaleźć w modelach iPhone 8 i iPhone X, używano technologii 10-nanometrowej.

TSMC rozpocznie produkcję chipów "A12" przy użyciu procesu 7 nm

Daje to zarówno korzyści firmie Apple, jak i konsumentom, ponieważ chip może zmieścić się w mniejszej przestrzeni i potencjalnie może zapewnić dłuższy czas pracy baterii, obniżenie emisji ciepła oraz zwiększenie wydajności przetwarzania. Uważano, że TSMC będzie dzielić zamówienia z Samsungiem, ale dzięki przewadze jaką daje technologia 7 nm prawdopodobnie TSMC przejmie całe tegoroczne zamówienie na procesory do iPhone'ów.

Biorąc pod uwagę fakt, że Apple jest jednym z największych klientów TSMC, mówi się, że producent chipów przygotowuje się do rozpoczęcia budowy zakładu pracującego w technologii 5 nanometrów jeszcze w tym roku. Z kolei budowę fabryki dla procesu 3-nanometrowego może rozpocząć w roku 2020.

źródło: The Apple Post