wersja mobilna
Online: 603 Wtorek, 2018.02.20

Biznes

Samsung Electronics inwestuje więcej niż Intel i TSMC razem wzięte

środa, 22 listopada 2017 07:52

Inwestycje firmy Samsung Electronics w fabryki półprzewodników są w tym roku większe niż łączne inwestycje Intela będącego największym na świecie producentem półprzewodników systemowych i TSMC - największego na świecie kontraktowego producenta mikroukładów. Ponieważ Samsung dokonał największej w swojej historii inwestycji w infrastrukturę, rośnie niepokój związany z nadpodażą pamięci.

Według badań rynkowych firmy IC Insights z 15 listopada, inwestycje Samsunga w infrastrukturę półprzewodnikową osiągną w tym roku 26 miliardów dolarów. To ponad dwukrotnie więcej niż 11,3 mld dolarów wydane w ubiegłym roku. Firma Samsung Electronics ogłosiła, że ​​w bieżącym roku w sektorze półprzewodników pozyska 26,62 miliarda dolarów.

IC Insights prognozuje, że całkowita kwota inwestycji w infrastrukturę w branży półprzewodników wyniesie w 2017 roku 90,8 mld dolarów, co stanowi wzrost o 35% w stosunku do roku ubiegłego. Oczekuje się, że wydatki Samsunga będą stanowić 28,6% całości. Firma najprawdopodobniej zainwestuje w zwiększenie mocy produkcyjnych w nowej fabryce w Pyeongtaek działającej w sektorze 3D NAND flash, przeprowadzi modernizację technologiczną procesów produkcji układów DRAM oraz rozszerzy produkcję kontraktową układów 10-nanometrowych.

Jak przewiduje IC Insights, prowadzone na dużą skalę inwestycje Samsunga spowodują nadpodaż chipów 3D NAND flash i mogą również zainicjować inwestycje konkurentów, takich jak SK Hynix, Toshiba, Micron i Intel. Zatem kroki czynione przez koreańskiego giganta mogą, ale nie muszą przyczynić się do zwiększenia jego rynkowego udziału.

źródło: BusinessKorea

 

World News 24h

wtorek, 20 lutego 2018 18:06

Samsung Electronics Co will slash output of its OLED panels in response to its customer Apple Inc’s decision to cut production of iPhone X amid weak demand, the Nikkei reported. Samsung Display, the panel-making unit of Samsung Electronics, now plans to make OLED panels for 20 million or fewer iPhones at the South Chungcheong plant in the January-March quarter, significantly lower than its initial goal of supplying panels for 45 million to 50 million iPhones, the Nikkei reported. Samsung Electronics stock fell as much as 2.3 percent in morning trade, while shares of Japanese OLED component makers, such as Hodogaya Chemical Co and Hirata Corp, also declined.

więcej na: www.reuters.com

2018.02.20