Samsung przedstawił nowe systemy dla pojazdów autonomicznych

| Gospodarka Artykuły

Na odbywających się w tym tygodniu targach w Las Vegas spółka Samsung Electronics zaprezentowała swój pierwszy zestaw komponentów przeznaczonych do stosowania w rozwiązaniach typu infotainment oraz w pojazdach autonomicznych. System kamer samochodowych z funkcją wykrywania potencjalnej kolizji oraz błędów toru jazdy prowadzących do zjechania z pasa, zawierający również adaptacyjny tempomat, został opracowany z firmą Harman International, którą Samsung kupił mniej więcej rok temu.

Samsung przedstawił nowe systemy dla pojazdów autonomicznych

Oparty na uczeniu maszynowym oraz rzeczywistości rozszerzone system kamer ma być wprowadzony na rynek jeszcze w bieżącym roku, jednak Samsung nie podał dokładniejszego terminu.

Koreańczycy zaprezentowali także "cyfrowy kokpit", który umożliwia kierowcom personalizowanie samochodów, nawet jeśli nie są ich właścicielami - profile użytkowników mogą być w tym rozwiązaniu pobierane z urządzeń mobilnych lub z chmury.

Firmy Harman i Samsung przedstawiły ponadto plan dostarczenia technologii 5G przeznaczonej do zastosowań motoryzacyjnych.

Samsung kupił Harmana za 8 mld dolarów. Ta największa zagraniczna transakcja południowokoreańskiej firmy została zamknięta w marcu 2017 r.

źródło: Reuters