Hyundai inwestuje w izraelski start-up, by ulepszyć technologię autonomicznej jazdy

| Gospodarka Artykuły

Koreański Hyundai Motor poinformował, że zainwestuje w izraelskiego producenta chipów do komunikacji V2X (Vehicle-to-everything - pojazd-do-wszystkiego) - firmę Autotalks. Dzięki tej inwestycji obie firmy wspólnie opracują chipy do bezprzewodowej komunikacji, przeznaczone dla samochodów Hyundaia. Celem jest poprawa łączności, co stanowi część wysiłków koreańskiego producenta zmierzających do ulepszenia technologii autonomicznej jazdy. Wartość inwestycji nie została ujawniona.

Hyundai inwestuje w izraelski start-up, by ulepszyć technologię autonomicznej jazdy

Chipy do bezprzewodowej komunikacji pozwalają pojazdom wymieniać informacje między sobą, co z kolei umożliwia im koordynowanie ruchów i unikanie kolizji, niezależnie od panującej na drodze widoczności.

- Łączność jest kluczową technologią, która kryje się za systemami samojezdnymi i samochodowymi systemami informacyjno-rozrywkowymi, a także może być wykorzystywana w nowych obszarach, takich jak inteligentne miasta. Dzięki współpracy z firmą Autotalks, produkujący układy do komunikacji samochodowej Hyundai Motor będzie nadal kontynuował swój wzrost - mówił rzecznik Hyundaia.

Od momentu powstania w 2008 r. firma Autotalks stała się uznanym na całym świecie producentem układów komunikacyjnych, szczególnie w dziedzinie technologii samojezdnej. W ubiegłym roku Autotalks pozyskał dziesiątki milionów dolarów z różnych źródeł, w tym od japońskiej firmy Toyota.

To nie jest pierwsza strategiczna inwestycja Hyundaia w technologię samojezdną. W ubiegłym roku Koreańczycy zainwestowali w Opsys, inny izraelski start-up, który oferuje systemy optycznych czujników do samochodów autonomicznych. W maju bieżącego roku Hyundai zainwestował w Metawave, działającego w Dolinie Krzemowej producenta inteligentnych systemów radarowych.

Samochody autonomiczne Hyundai zamierza wprowadzić na rynek w roku 2030.

źródło: The Korea Times