Fiat Chrysler przyłącza się do supergrupy Intela pracującej nad autonomicznymi pojazdami

| Gospodarka Artykuły

W środę współpracujące ze sobą w zakresie autonomii samochodowej firmy BMW, Intel i Mobileye ogłosiły porozumienie ze spółką Fiat Chrysler Automobiles. FCA przyłączy się do prac nad półautonomicznymi oraz w pełni autonomicznymi technologiami prowadzenia pojazdów, czego efektem ma być produkcja tego typu samochodów przez niemiecki koncern we współpracy z pozostałymi firmami technologicznymi. Jest to dla FCA ważna decyzja, która pozwoli firmie dotrzymać kroku w dziedzinie autonomii prowadzenia innym producentom samochodów.

Fiat Chrysler przyłącza się do supergrupy Intela pracującej nad autonomicznymi pojazdami

Wiadomości o przystąpieniu do partnerstwa nadeszła po opublikowanym w poniedziałek raporcie Automotive News, o tym, że koncern FCA - który jest właścicielem Chryslera, Jeepa i innych marek - otrzymał ofertę chińskiego producenta na zakup znacznych części firmy, w tym marek, takich jak Fiat i Jeep. FCA od 2016 r. pracuje z Waymo nad samosterowalnymi minivanami Chrysler Pacifica, rywalizując z firmami Ford Motor Company i General Motors.

Autonomiczny Chrysler Pacifica- Przyszłość transportu zależy od liderów branży motoryzacyjnej i technologicznej, wspólnie pracujących nad rozwojem skalowalnej architektury, którą producenci samochodów z całego świata będą mogli przyjąć i zaadaptować do własnych zastosowań. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dołączenia FCA, co zbliża nas do zaoferowania najbezpieczniejszych na świecie autonomicznych samochodów - powiedział Brian Krzanich, CEO firmy Intel.

Partnerzy zapowiadają skierowanie na drogi publiczne do końca 2017 r. ​40 autonomicznych pojazdów testowych.

źródło: The Verge

Zobacz również