wersja mobilna
Online: 757 Środa, 2017.12.13

Biznes

Intel zainwestuje 250 milionów dolarów w autonomiczne pojazdy

czwartek, 17 listopada 2016 10:13

Podczas wystąpienia na konferencji AutoMobility LA, która poprzedziła startujące jutro Los Angeles Auto Show, CEO Intela Brian Krzanich poinformował, że ​​Intel Capital przeznaczy ponad 250 mln dolarów na dodatkowe inwestycje realizowane w ciągu najbliższych dwóch lat, mające na celu urzeczywistnienie wykorzystywania pojazdów poruszających się autonomicznie. To pierwszy raz, gdy Intel zaznacza swoją obecność na motoryzacyjnej konferencji, co świadczy o tym, jak ważny stał się dla firmy rynek motoryzacyjny.

Inwestycje Intela mają przyczynić się do rozwoju technologii, które przesuwają granice kolejnych generacji rozwiązań z dziedziny łączności i komunikacji, rozpoznawania kontekstu i głębokiego uczenia maszyn, a także bezpieczeństwa. Zwracając się do przedstawicieli branży motoryzacyjnej i technologicznej, Brian Krzanich podkreślał, że przemysł motoryzacyjny znajduje się obecnie na krawędzi poważnej transformacji, co wyraża się zapotrzebowaniem na niespotykany dotąd poziom inteligencji obliczeniowej oraz łączności. Zwrócił szczególną uwagę na konieczność przygotowania przemysłu na codzienny zalew ponad 4000 GB danych pochodzących z szeregu różnych czujników i kamer wbudowanych w tylko jeden samochód.

Zapowiedź dodatkowych inwestycji jest częścią rozwijanej przez Intela współpracy z producentami samochodów i dostawcami systemów, która ma pomóc w implementowaniu zaawansowanych technologii w pojazdach przyszłości.

źródło: TechNews

 

World News 24h

środa, 13 grudnia 2017 10:00

In a major step toward making a quantum computer using everyday materials, a team led by researchers at Princeton University has constructed a key piece of silicon hardware capable of controlling quantum behavior between two electrons with extremely high precision. The team constructed a gate that controls interactions between the electrons in a way that allows them to act as the quantum bits of information, or qubits, necessary for quantum computing. The demonstration of this nearly error-free, two-qubit gate is an important early step in building a more complex quantum computing device from silicon, the same material used in conventional computers and smartphones.

więcej na: www.princeton.edu

Aktualności z firm