wersja mobilna
Online: 608 Wtorek, 2018.02.20

Biznes

Intel zainwestuje 250 milionów dolarów w autonomiczne pojazdy

czwartek, 17 listopada 2016 10:13

Podczas wystąpienia na konferencji AutoMobility LA, która poprzedziła startujące jutro Los Angeles Auto Show, CEO Intela Brian Krzanich poinformował, że ​​Intel Capital przeznaczy ponad 250 mln dolarów na dodatkowe inwestycje realizowane w ciągu najbliższych dwóch lat, mające na celu urzeczywistnienie wykorzystywania pojazdów poruszających się autonomicznie. To pierwszy raz, gdy Intel zaznacza swoją obecność na motoryzacyjnej konferencji, co świadczy o tym, jak ważny stał się dla firmy rynek motoryzacyjny.

Inwestycje Intela mają przyczynić się do rozwoju technologii, które przesuwają granice kolejnych generacji rozwiązań z dziedziny łączności i komunikacji, rozpoznawania kontekstu i głębokiego uczenia maszyn, a także bezpieczeństwa. Zwracając się do przedstawicieli branży motoryzacyjnej i technologicznej, Brian Krzanich podkreślał, że przemysł motoryzacyjny znajduje się obecnie na krawędzi poważnej transformacji, co wyraża się zapotrzebowaniem na niespotykany dotąd poziom inteligencji obliczeniowej oraz łączności. Zwrócił szczególną uwagę na konieczność przygotowania przemysłu na codzienny zalew ponad 4000 GB danych pochodzących z szeregu różnych czujników i kamer wbudowanych w tylko jeden samochód.

Zapowiedź dodatkowych inwestycji jest częścią rozwijanej przez Intela współpracy z producentami samochodów i dostawcami systemów, która ma pomóc w implementowaniu zaawansowanych technologii w pojazdach przyszłości.

źródło: TechNews

 

World News 24h

wtorek, 20 lutego 2018 18:06

Samsung Electronics Co will slash output of its OLED panels in response to its customer Apple Inc’s decision to cut production of iPhone X amid weak demand, the Nikkei reported. Samsung Display, the panel-making unit of Samsung Electronics, now plans to make OLED panels for 20 million or fewer iPhones at the South Chungcheong plant in the January-March quarter, significantly lower than its initial goal of supplying panels for 45 million to 50 million iPhones, the Nikkei reported. Samsung Electronics stock fell as much as 2.3 percent in morning trade, while shares of Japanese OLED component makers, such as Hodogaya Chemical Co and Hirata Corp, also declined.

więcej na: www.reuters.com

2018.02.20