Intel zainwestuje 250 milionów dolarów w autonomiczne pojazdy

| Gospodarka Artykuły

Podczas wystąpienia na konferencji AutoMobility LA, która poprzedziła startujące jutro Los Angeles Auto Show, CEO Intela Brian Krzanich poinformował, że ​​Intel Capital przeznaczy ponad 250 mln dolarów na dodatkowe inwestycje realizowane w ciągu najbliższych dwóch lat, mające na celu urzeczywistnienie wykorzystywania pojazdów poruszających się autonomicznie. To pierwszy raz, gdy Intel zaznacza swoją obecność na motoryzacyjnej konferencji, co świadczy o tym, jak ważny stał się dla firmy rynek motoryzacyjny.

Intel zainwestuje 250 milionów dolarów w autonomiczne pojazdy

Inwestycje Intela mają przyczynić się do rozwoju technologii, które przesuwają granice kolejnych generacji rozwiązań z dziedziny łączności i komunikacji, rozpoznawania kontekstu i głębokiego uczenia maszyn, a także bezpieczeństwa. Zwracając się do przedstawicieli branży motoryzacyjnej i technologicznej, Brian Krzanich podkreślał, że przemysł motoryzacyjny znajduje się obecnie na krawędzi poważnej transformacji, co wyraża się zapotrzebowaniem na niespotykany dotąd poziom inteligencji obliczeniowej oraz łączności. Zwrócił szczególną uwagę na konieczność przygotowania przemysłu na codzienny zalew ponad 4000 GB danych pochodzących z szeregu różnych czujników i kamer wbudowanych w tylko jeden samochód.

Zapowiedź dodatkowych inwestycji jest częścią rozwijanej przez Intela współpracy z producentami samochodów i dostawcami systemów, która ma pomóc w implementowaniu zaawansowanych technologii w pojazdach przyszłości.

źródło: TechNews