wersja mobilna
Online: 497 Poniedziałek, 2017.11.20

Biznes

Intel zainwestuje 7 mld dolarów w fabrykę w Arizonie

piątek, 10 lutego 2017 11:44

CEO Intela Brian Krzanich ogłosił, że firma zamierza zainwestować około 7 mld dolarów w fabrykę w Arizonie, która ostatecznie zatrudnić ma 3000 pracowników. To pierwszy ruch ze strony spółki z Doliny Krzemowej, tak zgodny z polityką wewnętrzną proponowaną przez prezydenta Donalda Trumpa. Rzecznik firmy z Santa Clara nie mówi czy plan stanowi zwrot w kierunku poparcia dla prezydenta, ale prezes Brian Krzanich wydał swoje oświadczenie podczas spotkania z prezydentem w Gabinecie Owalnym.

W e-mailu do pracowników Brian Krzanich ujawnił bardziej ukierunkowane wsparcie. - Popieramy politykę administracji, która dąży do zrównania warunków konkurencji przedsiębiorstw amerykańskich na całym świecie za pośrednictwem nowych norm prawnych i polityki inwestycyjnej - powiedział CEO Intela. Jeden z prominentnych oponentów Donalda Trumpa ostrzegł, że postrzeganie Intela jako dostosowującego się do prezydenta zaszkodzi marce firmy.

W spotkaniu z prezydentem Trumpem prezes Krzanich przedstawił swoją firmę jako broń przeciwko nierównowadze handlowej z innymi krajami. - Intel jest bardzo dumny z faktu, że większość naszej produkcji jest tutaj, w Stanach Zjednoczonych, i większość naszych działań w zakresie badań i rozwoju jest tutaj w USA, podczas gdy ponad 80% tego, co sprzedajemy jest sprzedawana poza granicami USA - powiedział Brian Krzanich.

Budowa zakładu w Arizonie o nazwie "Fab 42" rozpoczęła się w 2011 roku, ale prace zostały zawieszone, gdy spadła sprzedaż komputerów i spadek ten doprowadził również do ogłoszenia przez Intela w ubiegłym roku cięcia 12000 miejsc pracy.

źródło: SiliconValley

 

World News 24h

poniedziałek, 20 listopada 2017 20:00

Tsinghua Unigroup Co. announced the appointment of Dr. Leo Li to the position of Co-President of Unigroup, working directly with Unigroup Chairman Mr. Weiguo Zhao on business expansion as well as planning and implementing of key investment projects in the chip design area. Mr. Xuezhong Zeng will succeed Dr. Li as CEO of Spreadtrum Communications, while Dr. Li will continue in his role as Chairman of Spreadtrum . Dr. Li has over 30 years of working experience in the wireless communication field. Under his leadership, Spreadtrum has made great progress in multiple fields, including technology, product development and market development.

więcej na: www.prnewswire.com