wersja mobilna
Online: 346 Środa, 2018.06.20

Biznes

Intel zainwestuje 7 mld dolarów w fabrykę w Arizonie

piątek, 10 lutego 2017 11:44

CEO Intela Brian Krzanich ogłosił, że firma zamierza zainwestować około 7 mld dolarów w fabrykę w Arizonie, która ostatecznie zatrudnić ma 3000 pracowników. To pierwszy ruch ze strony spółki z Doliny Krzemowej, tak zgodny z polityką wewnętrzną proponowaną przez prezydenta Donalda Trumpa. Rzecznik firmy z Santa Clara nie mówi czy plan stanowi zwrot w kierunku poparcia dla prezydenta, ale prezes Brian Krzanich wydał swoje oświadczenie podczas spotkania z prezydentem w Gabinecie Owalnym.

W e-mailu do pracowników Brian Krzanich ujawnił bardziej ukierunkowane wsparcie. - Popieramy politykę administracji, która dąży do zrównania warunków konkurencji przedsiębiorstw amerykańskich na całym świecie za pośrednictwem nowych norm prawnych i polityki inwestycyjnej - powiedział CEO Intela. Jeden z prominentnych oponentów Donalda Trumpa ostrzegł, że postrzeganie Intela jako dostosowującego się do prezydenta zaszkodzi marce firmy.

W spotkaniu z prezydentem Trumpem prezes Krzanich przedstawił swoją firmę jako broń przeciwko nierównowadze handlowej z innymi krajami. - Intel jest bardzo dumny z faktu, że większość naszej produkcji jest tutaj, w Stanach Zjednoczonych, i większość naszych działań w zakresie badań i rozwoju jest tutaj w USA, podczas gdy ponad 80% tego, co sprzedajemy jest sprzedawana poza granicami USA - powiedział Brian Krzanich.

Budowa zakładu w Arizonie o nazwie "Fab 42" rozpoczęła się w 2011 roku, ale prace zostały zawieszone, gdy spadła sprzedaż komputerów i spadek ten doprowadził również do ogłoszenia przez Intela w ubiegłym roku cięcia 12000 miejsc pracy.

źródło: SiliconValley

 

World News 24h

środa, 20 czerwca 2018 20:09

ZTE Corp and the U.S. government are still working on an escrow agreement that must be completed and funded with $400 million before a ban on the Chinese company can be lifted, a U.S. official told Reuters. The Commerce Department official, who declined to be identified, emphasized that working out the escrow agreement was part of a “normal process.” ZTE agreed to pay a $1 billion penalty and put the $400 million in an escrow account in a U.S. bank as part of a settlement agreement reached on June 7 to allow it to once again do business with U.S. suppliers. The escrow account is designed to allow the United States to obtain the money in case ZTE violates the settlement. An escrow agreement would define the terms by which the company deposits the money and the conditions under which it could be released.

więcej na: www.reuters.com

Produkty