wersja mobilna
Online: 487 Sobota, 2018.03.24

Biznes

Intel zainwestuje 7 mld dolarów w fabrykę w Arizonie

piątek, 10 lutego 2017 11:44

CEO Intela Brian Krzanich ogłosił, że firma zamierza zainwestować około 7 mld dolarów w fabrykę w Arizonie, która ostatecznie zatrudnić ma 3000 pracowników. To pierwszy ruch ze strony spółki z Doliny Krzemowej, tak zgodny z polityką wewnętrzną proponowaną przez prezydenta Donalda Trumpa. Rzecznik firmy z Santa Clara nie mówi czy plan stanowi zwrot w kierunku poparcia dla prezydenta, ale prezes Brian Krzanich wydał swoje oświadczenie podczas spotkania z prezydentem w Gabinecie Owalnym.

W e-mailu do pracowników Brian Krzanich ujawnił bardziej ukierunkowane wsparcie. - Popieramy politykę administracji, która dąży do zrównania warunków konkurencji przedsiębiorstw amerykańskich na całym świecie za pośrednictwem nowych norm prawnych i polityki inwestycyjnej - powiedział CEO Intela. Jeden z prominentnych oponentów Donalda Trumpa ostrzegł, że postrzeganie Intela jako dostosowującego się do prezydenta zaszkodzi marce firmy.

W spotkaniu z prezydentem Trumpem prezes Krzanich przedstawił swoją firmę jako broń przeciwko nierównowadze handlowej z innymi krajami. - Intel jest bardzo dumny z faktu, że większość naszej produkcji jest tutaj, w Stanach Zjednoczonych, i większość naszych działań w zakresie badań i rozwoju jest tutaj w USA, podczas gdy ponad 80% tego, co sprzedajemy jest sprzedawana poza granicami USA - powiedział Brian Krzanich.

Budowa zakładu w Arizonie o nazwie "Fab 42" rozpoczęła się w 2011 roku, ale prace zostały zawieszone, gdy spadła sprzedaż komputerów i spadek ten doprowadził również do ogłoszenia przez Intela w ubiegłym roku cięcia 12000 miejsc pracy.

źródło: SiliconValley

 


World News 24h

sobota, 24 marca 2018 16:05

Tesla claims it has not been paid for more than a third of the electricity its batteries have generated in South Australia because they are providing it too fast to be counted. The Tesla batteries have been providing back-up energy when generators fail or fall short. The energy market operator breaks down response time into six seconds, one minute and five minutes for power to be provided into the grid. But batteries can take less than 200 milliseconds to provide energy back into the grid, so any power sent between 200 milliseconds and six seconds is too fast to register.

więcej na: www.smh.com.au