Intel ostrożnie wypowiada się o rozwoju rynku komputerów PC

| Gospodarka Artykuły

Z opublikowanego przez firmę Intel raportu finansowego na temat ostatniego kwartału 2016 roku wynika, że wartość sprzedaży układów scalonych była większa od oczekiwanej. Szczególnie dobre wyniki odnotowano w sprzedaży układów dla centrów obliczeniowych i urządzeń IoT. Koncern publikuje również dość pozytywne prognozy na pierwszy kwartał 2017 roku, zapowiadając zwiększenie całkowitego poziomu sprzedaży o 4% w porównaniu do roku poprzedniego.

Intel ostrożnie wypowiada się o rozwoju rynku komputerów PC

Mimo wspomnianych sukcesów firma z dużą ostrożnością wypowiada się na temat przyszłości sprzedaży komputerów PC. Jej przewidywania są mniej optymistyczne od raportów większości analityków, szczególnie w odniesieniu do rynków krajów rozwijających się, takich jak Chiny, Rosja czy kraje Ameryki Południowej.

Wypowiedzi przedstawicieli Intela wskazują, że w 2017 roku firma liczy się z możliwością niewielkiego spadku poziomu sprzedaży podzespołów do komputerów PC w porównaniu do roku ubiegłego. Jednocześnie coraz bardziej otwiera się jednak na nowe obszary, takie jak IoT, technologie sieciowe czy pojazdy autonomiczne.

Wartość sprzedaży odnotowana przez Intela w czwartym kwartale 2016 roku wyniosła 16,4 mld dolarów, co stanowi 10-procentowy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku 2015.

Zobacz również