wersja mobilna
Online: 622 Niedziela, 2018.02.25

Biznes

Intel zdominował rynek SSD w zakresie dostaw urządzeń dla biznesu

poniedziałek, 29 maja 2017 10:24

Jak informuje DRAMeXchange, globalne dostawy dysków SSD klasy korporacyjnej wzrosły w pierwszym kwartale 2017 roku o 3-4% w porównaniu do kwartału poprzedniego, osiągając około 6 mln sztuk. W pierwszym kwartale urządzenia SSD dla przedsiębiorstw stanowiły ponad 10% wszystkich produktów SSD. Do globalnego zapotrzebowania na dyski SSD tej klasy w znacznym stopniu przyczyniają się amerykańskie firmy Google, Facebook i Microsoft oraz chińskie Baidu, Alibaba i Tencent, które rozwijają systemy serwerowe w swoich sieciach centrów danych.

Intel, będąc liderem korporacyjnych rozwiązań służących do przechowywania danych, znajduje się pod presją firmy Samsung. Przed I kwartałem 2017 r. Intel wycofał się z opracowywania dysków 3D-NAND SSD. Zaoferował produkty, które nie były tak konkurencyjne cenowo, jak urządzenia Samsunga, ponieważ były oparte na starszych technologiach. Aby przyciągnąć klientów, Intel obniżył ceny i przekonał odbiorców, że jego dyski SSD uzupełniają procesory serwerów. W pierwszym kwartale bieżącego roku firma Intel mogła już dostarczać produkty 3D-NAND w większych ilościach. Udział urządzeń SSD Intela w segmencie korporacyjnym wzrósł w pierwszym kwartale do ponad 40%.

W zakresie sprzedaży SSD 3D-NAND Samsung jednak szybko dogania firmę Intel, oferując urządzenia niedrogie i wydajne. W tym pierwszym kwartale br. udział Samsunga w rynku systemów SSD klasy korporacyjnej wyniósł 25%, dzięki czemu firma jest drugim największym dostawcą na świecie i głównym rywalem Intela.

Trzecie miejsce w zakresie sprzedaży SSD klasy korporacyjnej zajmuje Western Digital, kontrolując ponad 20% rynku dzięki przejęciu SanDiska.

źródło: I-Connect007

 

World News 24h

sobota, 24 lutego 2018 19:57

Taiwan-based IC design houses expect orders from China's smartphone industry to pick up in the second quarter of 2018, with customer orders likely to register double-digit sequential growth. Orders from their China-based smartphone clients will be pulling in ahead of China's May 1 holiday period, according to sources at Taiwan's fabless IC firms. The pull-in of orders will start to buoy revenues at Taiwan-based IC design houses in March. Also due to the low point in the first quarter of 2018, revenues at Taiwan's fabless IC firms are set to see substantial sequential growth in the second quarter, the sources said.

więcej na: www.digitimes.com