Badania wykazują ograniczoną akceptację samochodów bez kierowcy

| Gospodarka Artykuły

Jak przekonuje Institution of Mechanical Engineers, większość osób - 66% - będzie odczuwać dyskomfort podróżując samochodem bez kierowcy z prędkością 70 mil na godzinę, czyli przeszło 110 km/h. Zgodnie z wynikami badań, młodsi ludzie bardziej akceptują technologię autonomicznej jazdy - 45% osób w wieku 25-36 lat twierdzi, że bez problemu zaakceptuje jazdę z prędkością 70 mph samochodem bez kierowcy, w porównaniu do zaledwie 13% w przypadku ankietowanych będących w wieku 65-74 lat i 8% osób mających ponad 75 lat.

Badania wykazują ograniczoną akceptację samochodów bez kierowcy

Bardziej ostrożne w ocenie nowej technologii były kobiety - prawdopodobne odczucie dyskomfortu zgłosiło 72% pytanych pań, w porównaniu do 60% panów.

Badanie wykazało, że 50% opinii publicznej uważa, że ​​ludzie są lepszymi kierowcami niż skomputeryzowane samochody, pomimo faktu, że 90% brytyjskich wypadków drogowych jest wynikiem błędu kierowcy. Badanie wykazało również, że istnieje niechęć społeczeństwa, aby umożliwić samodzielną jazdę samochodem autonomicznym osobom niedowidzącym - tylko 23% twierdzi, że powinno to być dozwolone. Było również bardzo mało akceptacji dla osób będących pod wpływem jakichś środków odurzających, które miałyby podróżować korzystając z takich samochodów - tylko 12% pytanych twierdzi, że byłoby to do zaakceptowania.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również