Komputery i SI Nvidii debiutują na chińskim rynku w technologii autonomicznej jazdy samochodów

| Gospodarka Artykuły

W ramach coraz bardziej przyspieszającej rywalizacji w dostarczeniu na rynek gotowego do użycia standardu technologii autonomicznej jazdy, Nvidia i Baidu, chiński odpowiednik Google'a, ogłosiły partnerstwo w pracach nad architekturą autonomicznej jazdy opartą na chmurze internetowej i doświadczeniu obu firm w zakresie sztucznej inteligencji.

Komputery i SI Nvidii debiutują na chińskim rynku w technologii autonomicznej jazdy samochodów

Podczas konferencji poświęconej układom GPU w Pekinie Nvidia zaprezentowała niewielki, wydajny komputer oferujący dostęp do programów sztucznej inteligencji przeznaczonych do samoprowadzących się samochodów. Baidu ma zamiar wykorzystać urządzenie Drive PX 2 Nvidii jako komputer pokładowy do systemu autonomicznego prowadzenia samochodu, jak również do obsługi internetowych map samochodowych.

Włączając się do biznesu autonomicznej jazdy, która najprawdopodobniej zagości w samochodach przed końcem obecnej i w następnej dekadzie, Nvidia pomoże jeszcze szybciej upowszechnić seryjną sprzedaż samoprowadzących samochodów. Drive PX 2 ma pojedynczy procesor i przetwarza dane z czujników z wykorzystaniem głębokich sieci neuronowych, dostarczając kompleksowy obraz otoczenia samochodu.

źródło: Reuters