wersja mobilna
Online: 429 Sobota, 2018.03.24

Biznes

Autonomiczny bus, który wyjechał na drogi w Las Vegas, miał wypadek w pierwszym dniu kursowania

poniedziałek, 13 listopada 2017 11:12

Świętowanie pierwszego dnia uruchomienia w Las Vegas usługi przewozów wokół centrum miasta za pomocą autonomicznego pojazdu zakłócone zostało przez wypadek. W ubiegłym tygodniu bus skonstruowany przez francuski start-up Navya i należący do francuskiego prywatnego przewoźnika Keolis rozpoczął kursowanie na trasie 0,6 mili wokół centrum Las Vegas, oferując bezpłatne przejażdżki dla mieszkańców. Już w godzinę od rozpoczęcia jazd, poprzedzonych dwutygodniowymi testami pilotażowymi w styczniu, pojazd miał zderzenie z dużym samochodem dostawczym. Za wypadek odpowiada jednak kierowca samochodu ciężarowego, który włączał się do ruchu.

Przedstawiciel władz Las Vegas opublikował notatkę, w której opisał incydent w sposób następujący: "Testowany dzisiaj autonomiczny bus wahadłowy został w centrum miasta zaczepiony przez auto dostawcze. Pojazd zrobił to, co powinien, ponieważ czujniki zarejestrowały ciężarówkę i wahadłowiec zatrzymał się, by uniknąć wypadku. Niestety samochód ciężarowy nie zatrzymał się i uderzył w przedni błotnik busa. Gdyby ciężarówka miała takie samo urządzenie pomiarowe, jak pojazd autonomiczny, wypadku można byłoby uniknąć. Testowanie wahadłowego busa będzie kontynuowane przez najbliższe 12-miesięcy."

W wyniku zderzenia żaden z ośmiu pasażerów busa ani kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń.

źródło: The Verge

 


World News 24h

piątek, 23 marca 2018 20:02

Samsung Electronics Co Ltd shareholders approved a stock split making it easier for retail shareholders to hold shares in the tech giant, at an annual meeting also dogged by concerns about global trade tensions. The meeting showcased changes the South Korean firm has made in recent years to build investor goodwill, such as strengthening its dividend policy to share the fruits of a memory chip boom that underpinned record profits in 2017.

więcej na: uk.reuters.com