Sprzedaż Samsunga w Chinach wzrosła w pierwszej połowie 2017 roku o 14%

| Gospodarka Artykuły

Według najnowszych doniesień medialnych, Samsung Electronics osiągnął w Chinach w pierwszej połowie bieżącego roku największy wzrost sprzedaży smartfonów. Przychody firmy w Państwie Środka wzrosły w tym czasie do ​​16,86 mld dolarów, czyli były o 14% wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dla Samsunga w drugim kwartale Chiny były najszybciej rosnącym rynkiem. Sprzedaż koreańskiej firmy w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 9,4%, a w Europie o 8%.

Sprzedaż Samsunga w Chinach wzrosła w pierwszej połowie 2017 roku o 14%

Również w innych azjatyckich krajach oraz w Afryce Samsung uzyskał wyniki o około 9% wyższe. Ogółem, globalna sprzedaż firmy Samsung Electronics osiągnęła w pierwszym półroczu 2017 wartość 86,81 mld dolarów, co oznacza wzrost o 9,9% rok do roku.

Obserwatorzy branży są zdania, że największy wpływ na sukces Samsunga ma duży popyt na półprzewodniki i wyświetlacze. Chipy DRAM i NAND produkowane przez firmę Samsung są obecnie poszukiwane przez wielu producentów smartfonów. Ponadto obecnie większość układów pamięci używanych przez producentów OEM pochodzi od trzech największych dostawców - SK Hynix, Toshiby i Samsunga. Zwiększone zapotrzebowanie doprowadziło do znacznego wzrostu cen.

Podobny scenariusz występuje również w sektorze wyświetlaczy. Podczas gdy inni producenci ekranów nadrabiają zaległości, Samsung cały czas produkuje większość paneli OLED montowanych w smartfonach i tabletach. Wyświetlacze AMOLED oferują znacznie lepszy kontrast i szerszą gamę kolorów w porównaniu z modułami LCD, i dlatego ostatnio stają się coraz popularniejsze. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Samsung dostarczał małe i średnie panele producentom smartfonów, takim jak Huawei, Oppo i Vivo. Biorąc pod uwagę, że nim konkurenci dorównają Samsungowi technologicznie minie jeszcze kilka lat, sprzedaż koreańskiego giganta w tym segmencie powinna w najbliższej przyszłości pozostać niezagrożona.

źródło: AndroidHeadlines