Samsung liczy na rekordowe przychody

| Gospodarka Artykuły

W końcu października koncern Samsung ogłosić ma swoje ostateczne wyniki za trzeci kwartał bieżącego roku. Jak informuje Wall Street Journal, koreański gigant spodziewa się najwyższych w swojej historii kwartalnych przychodów, które mają przekroczyć 12 mld dolarów. Przychody za trzeci kwartał ubiegłego roku były niemal trzykrotnie mniejsze. Obecnie koncern utrzymuje czołową pozycję w zakresie dostaw podzespołów elektronicznych. Jest producentem najpopularniejszych układów pamięci i dominuje na rynku wyświetlaczy OLED.

Samsung liczy na rekordowe przychody

Samsung zainwestował w produkcję komponentów elektronicznych dziesiątki miliardów dolarów. Zyski firmy z produkcji części przewyższają aktualnie przychody ze sprzedaży urządzeń mobilnych, co jest przeciwieństwe‭m sytuacji zeszłorocznej, kiedy to większość zysków generowały telefony i tablety. Obraz sprzedaży telefonów poprawiły nieco największe w historii serii Note przedpremierowe zamówienia modelu Galaxy Note 8.

Wall Street Journal donosi również, że do marca przyszłego roku ze swojej funkcji zrezygnować ma Kwon Oh Hiun - jeden z trzech szefów Samsunga, który odpowiadał za korzystne zaangażowanie firmy w produkcję części elektronicznych. Kwon Oh Hiun twierdzi, że firma potrzebuje teraz nowego lidera, a w jego życiu przyszedł najwyższy czas na rozpoczęcie kolejnego rozdziału.

źródło: WNP