Samsung zwiększa zamówienia na chipy od dostawców fablessowych

| Gospodarka Artykuły

Według źródeł branżowych, firma Samsung Electronics zwiększyła zakupy części IC od dostawców zlokalizowanych na Tajwanie, w tym od producenta czujników linii papilarnych Egis Technology (Egistec) oraz specjalisty w zakresie technologii RF - Richwave Technology, a także od innych firm typu fabless specjalizujących się w sterownikach LCD, kontrolerach ekranów dotykowych i innych komponentach wykorzystywanych w smartfonach. Ponadto Firma Samsung zaczęła dywersyfikować swoich dostawców układów analogowych.

Samsung zwiększa zamówienia na chipy od dostawców fablessowych

Egistec, który dostarczał czujniki odcisków palców do smartfonów Samsunga klasy podstawowej i średniej, otrzymał zamówienia na sensory do modeli flagowych i high-endowych. Zamówienia od firmy Samsung stanowią ponad 50% przychodów firmy.

Jak zauważają źródła, Richwave z rozwiązaniami RF nowej generacji prawdopodobnie trafi do łańcucha dostaw w segmencie zaawansowanych smartfonów firmy Samsung. Oczekuje się, że zamówienia złożone przez firmę Samsung doprowadzą do wzrostu sprzedaży firmy Richwave do końca 2017 i w roku 2018.

W ramach dywersyfikacji dostawców komponentów analogowych zamówienia na układy otrzymała firma Champion Microelectronic, które przyczyniły się do wzrostu przychodów firmy w drugiej połowie bieżącego roku.

źródło: DigiTimes