wersja mobilna
Online: 402 Środa, 2018.03.21

Biznes

Samsung zwiększa zamówienia na chipy od dostawców fablessowych

czwartek, 07 września 2017 07:53

Według źródeł branżowych, firma Samsung Electronics zwiększyła zakupy części IC od dostawców zlokalizowanych na Tajwanie, w tym od producenta czujników linii papilarnych Egis Technology (Egistec) oraz specjalisty w zakresie technologii RF - Richwave Technology, a także od innych firm typu fabless specjalizujących się w sterownikach LCD, kontrolerach ekranów dotykowych i innych komponentach wykorzystywanych w smartfonach. Ponadto Firma Samsung zaczęła dywersyfikować swoich dostawców układów analogowych.

Egistec, który dostarczał czujniki odcisków palców do smartfonów Samsunga klasy podstawowej i średniej, otrzymał zamówienia na sensory do modeli flagowych i high-endowych. Zamówienia od firmy Samsung stanowią ponad 50% przychodów firmy.

Jak zauważają źródła, Richwave z rozwiązaniami RF nowej generacji prawdopodobnie trafi do łańcucha dostaw w segmencie zaawansowanych smartfonów firmy Samsung. Oczekuje się, że zamówienia złożone przez firmę Samsung doprowadzą do wzrostu sprzedaży firmy Richwave do końca 2017 i w roku 2018.

W ramach dywersyfikacji dostawców komponentów analogowych zamówienia na układy otrzymała firma Champion Microelectronic, które przyczyniły się do wzrostu przychodów firmy w drugiej połowie bieżącego roku.

źródło: DigiTimes

 


World News 24h

wtorek, 20 marca 2018 20:12

Nimbus Data, a pioneer in flash memory solutions, announced the ExaDrive DC100, the largest capacity (100 terabytes) solid state drive ever produced. Featuring more than 3x the capacity of the closest competitor, the ExaDrive DC100 also draws 85% less power per terabyte. These innovations reduce total cost of ownership per terabyte by 42% compared to competing enterprise SSDs, helping accelerate flash memory adoption in both cloud infrastructure and edge computing.

więcej na: nimbusdata.com