wersja mobilna
Online: 501 Niedziela, 2018.04.22

Biznes

Firma TSMC osiągnęła w listopadzie drugą najwyższą wartość miesięcznej sprzedaży

wtorek, 12 grudnia 2017 09:25

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC), największy na świecie producent chipów, ogłosił, że jego sprzedaż w listopadzie osiągnęła drugi najwyższy w skali miesiąca wynik. Według analityków jest to zasługa silnego popytu na chipy firmy wykonane w zaawansowanym procesie 10-nanometrowym. To wrześniowe wprowadzenie na rynek nowych iPhonów korzystnie wpłynęło na listopadową sprzedaż układów TSMC opartych na technologii 10 nm. Uważa się, że TSMC jest jedynym dostawcą procesorów A11 stosowanych przy produkcji iPhone'ów.

W listopadzie firma TSMC stwierdziła w oświadczeniu, że osiągnęła 93,16 miliarda NT (3,11 miliarda USD) skonsolidowanej sprzedaży, o 1,4% mniej niż w październiku, kiedy to sprzedaż wyniosła 94,52 miliarda NT, co dla firmy stanowi najwyższy miesięczny poziom. Dane z listopada były o 0,1% wyższe niż rok wcześniej.

Łączna sprzedaż TSMC w okresie od października do listopada wyniosła 187,67 miliarda NT, czyli około 6,26 miliarda USD. Analitycy twierdzą, że możliwe jest osiągnięcie przez firmę celu sprzedaży w czwartym kwartale na poziomie od 9,1 do 9,2 miliarda USD.

źródło: Focus Taiwan

 

World News 24h

niedziela, 22 kwietnia 2018 15:57

Pixelligent announces $7.6M in new funding to help further drive product commercialization and accelerate global customer adoption. This round of funding includes strategic investments from two new strategic partners, Tokyo Ohka Kogyo Co., a leading Japanese advanced materials manufacturer, and Kateeva, Inc. a leading provider of inkjet deposition equipment for the rapidly growing OLED and HD Display markets. This latest investment was led by The Abell Foundation, with strong support from other Baltimore-based investors, including participation from TCP Venture Captial’s - Propel I and Propel II venture funds.

więcej na: www.pixelligent.com