Firma TSMC osiągnęła w listopadzie drugą najwyższą wartość miesięcznej sprzedaży

| Gospodarka Artykuły

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC), największy na świecie producent chipów, ogłosił, że jego sprzedaż w listopadzie osiągnęła drugi najwyższy w skali miesiąca wynik. Według analityków jest to zasługa silnego popytu na chipy firmy wykonane w zaawansowanym procesie 10-nanometrowym. To wrześniowe wprowadzenie na rynek nowych iPhonów korzystnie wpłynęło na listopadową sprzedaż układów TSMC opartych na technologii 10 nm. Uważa się, że TSMC jest jedynym dostawcą procesorów A11 stosowanych przy produkcji iPhone'ów.

Firma TSMC osiągnęła w listopadzie drugą najwyższą wartość miesięcznej sprzedaży

W listopadzie firma TSMC stwierdziła w oświadczeniu, że osiągnęła 93,16 miliarda NT (3,11 miliarda USD) skonsolidowanej sprzedaży, o 1,4% mniej niż w październiku, kiedy to sprzedaż wyniosła 94,52 miliarda NT, co dla firmy stanowi najwyższy miesięczny poziom. Dane z listopada były o 0,1% wyższe niż rok wcześniej.

Łączna sprzedaż TSMC w okresie od października do listopada wyniosła 187,67 miliarda NT, czyli około 6,26 miliarda USD. Analitycy twierdzą, że możliwe jest osiągnięcie przez firmę celu sprzedaży w czwartym kwartale na poziomie od 9,1 do 9,2 miliarda USD.

źródło: Focus Taiwan

Zobacz również