Przemysł półprzewodnikowy traci swojego tytana - Morris Chang z TSMC przechodzi na emeryturę

| Gospodarka Artykuły

Prezes i założyciel firmy Taiwan Semiconductor Manufacturing Company - Morris Chang - jeden z najbardziej wpływowych liderów przemysłu chipowego, w czerwcu 2018 roku wycofa się z firmy, przechodząc na emeryturę. - Ostatnie trzydzieści lat, podczas których założyłem i poświęciłem się TSMC, były niezwykle ekscytującą i szczęśliwą fazą mojego życia. Teraz chcę zarezerwować moje pozostałe lata dla siebie i mojej rodziny - powiedział Morris  Chang.

Przemysł półprzewodnikowy traci swojego tytana - Morris Chang z TSMC przechodzi na emeryturę

Osiemdziesięciosześcioletni Morris Chang, nazywany ojcem tajwańskiego przemysłu chipowego, za wkład w rozwój branży półprzewodnikowej został w zeszłym miesiącu wybrany przez magazyn Forbes jednym ze 100 największych na świecie żyjących umysłów biznesu. W 2012 roku Forbes ogłosił Morrisa Changa Azjatyckim Biznesmenem Roku i uhonorował go okładkowym raportem. Morris Chang pojawił się także na okładce Forbes Global w 2003 roku.

Urodzony w Ningbo w chińskiej prowincji Zhejiang Morris Chang, jako obywatel Stanów Zjednoczonych uczynił TSMC liderem w zakresie wyspecjalizowanych usług kontraktowego wytwarzania półprzewodników, produkując chipy, które są projektowane przez innych. TSMC jest dostawcą dla takich potentatów, jak Apple, Nvidia i Qualcomm. Morris Chang był jest szanowanym filantropem i laureatem licznych nagród zawodowych.

źródło: Forbes