wersja mobilna
Online: 537 Wtorek, 2018.03.20

Biznes

TSMC zwiększa stopień wykorzystania mocy produkcyjnych

środa, 17 maja 2017 10:11

Według źródeł branżowych, firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, która w kwietniu przedstawiła rozczarowujące wyniki sprzedaży, notuje w maju wzrost wykorzystania mocy produkcyjnych. Słaba sprzedaż kwietniowa była wynikiem małego popytu na smartfony w Chinach, co spowodowało nadmierne zapasy w łańcuchu dostaw. TSMC oczekuje, że jego miesięczne przychody wzrosną w maju i w kolejnych miesiącach, głównie z uwagi na rozpoczęcie produkcji nowej generacji chipów dla Apple'a.

Przychody TSMC spadły w kwietniu do poziomu 37-miesięcznego minimum wynoszącego 56,87 mld dolarów tajwańskich (1,89 mld USD).

Pod koniec drugiego kwartału przewidywane jest rozpoczęcie masowej produkcji wielu nowych telefonów z Androidem, które oferować będą nowe funkcje, by lepiej konkurować z serią iPhone'ów przewidzianą na bieżący rok. Dobre są również perspektywy w zakresie dostaw smartfonów w drugiej połowie 2017 roku, co oznacza, że TSMC i inni główni producenci chipów mogą w tym okresie nie zdołać pokryć zapotrzebowania.

źródło: DigiTimes

 


World News 24h

poniedziałek, 19 marca 2018 20:01

Apple Inc. is designing and producing its own device displays for the first time, using a secret manufacturing facility near its California headquarters to make small numbers of the screens for testing purposes, according to people familiar with the situation. The technology giant is making a significant investment in the development of next-generation MicroLED screens, say the people, who requested anonymity to discuss internal planning.

więcej na: www.bloomberg.com