TSMC zwiększa stopień wykorzystania mocy produkcyjnych

| Gospodarka Artykuły

Według źródeł branżowych, firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, która w kwietniu przedstawiła rozczarowujące wyniki sprzedaży, notuje w maju wzrost wykorzystania mocy produkcyjnych. Słaba sprzedaż kwietniowa była wynikiem małego popytu na smartfony w Chinach, co spowodowało nadmierne zapasy w łańcuchu dostaw. TSMC oczekuje, że jego miesięczne przychody wzrosną w maju i w kolejnych miesiącach, głównie z uwagi na rozpoczęcie produkcji nowej generacji chipów dla Apple'a.

TSMC zwiększa stopień wykorzystania mocy produkcyjnych

Przychody TSMC spadły w kwietniu do poziomu 37-miesięcznego minimum wynoszącego 56,87 mld dolarów tajwańskich (1,89 mld USD).

Pod koniec drugiego kwartału przewidywane jest rozpoczęcie masowej produkcji wielu nowych telefonów z Androidem, które oferować będą nowe funkcje, by lepiej konkurować z serią iPhone'ów przewidzianą na bieżący rok. Dobre są również perspektywy w zakresie dostaw smartfonów w drugiej połowie 2017 roku, co oznacza, że TSMC i inni główni producenci chipów mogą w tym okresie nie zdołać pokryć zapotrzebowania.

źródło: DigiTimes