wersja mobilna
Online: 433 Sobota, 2018.05.26

Biznes

TSMC zwiększa stopień wykorzystania mocy produkcyjnych

środa, 17 maja 2017 10:11

Według źródeł branżowych, firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, która w kwietniu przedstawiła rozczarowujące wyniki sprzedaży, notuje w maju wzrost wykorzystania mocy produkcyjnych. Słaba sprzedaż kwietniowa była wynikiem małego popytu na smartfony w Chinach, co spowodowało nadmierne zapasy w łańcuchu dostaw. TSMC oczekuje, że jego miesięczne przychody wzrosną w maju i w kolejnych miesiącach, głównie z uwagi na rozpoczęcie produkcji nowej generacji chipów dla Apple'a.

Przychody TSMC spadły w kwietniu do poziomu 37-miesięcznego minimum wynoszącego 56,87 mld dolarów tajwańskich (1,89 mld USD).

Pod koniec drugiego kwartału przewidywane jest rozpoczęcie masowej produkcji wielu nowych telefonów z Androidem, które oferować będą nowe funkcje, by lepiej konkurować z serią iPhone'ów przewidzianą na bieżący rok. Dobre są również perspektywy w zakresie dostaw smartfonów w drugiej połowie 2017 roku, co oznacza, że TSMC i inni główni producenci chipów mogą w tym okresie nie zdołać pokryć zapotrzebowania.

źródło: DigiTimes

 


World News 24h

sobota, 26 maja 2018 14:53

Globalfoundries has denied recent rumors indicating the company is looking for a strategic partner or buyer to transfer the ownership of its 12-inch wafer plant in Chengdu, China. Rumors circulated recently have claimed that Globalfoundries has approached companies including Yangtze Memory Technology (YMTC), United Microelectronics (UMC) and Samsung Electronics about forming a strategic partnership to jointly own the Chengdu fab, or possibly disposing of its holdings in the plant.

więcej na: digitimes.com