TSMC na dobrej drodze do uruchomienia procesu 5 nm

| Gospodarka Artykuły

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company jest na dobrej drodze do uruchomienia produkcji chipów w technologii 5 nm w pierwszej połowie 2019 roku. Taką informację przekazał wiceprezes TSMC Mark Liu na dorocznym forum Supply Chain Management. Proces 7-nanometrowy ma być gotowy do rozpoczęcia produkcji jeszcze w pierwszym kwartale 2017 roku, a produkcję masową zaplanowano na rok 2018.

TSMC na dobrej drodze do uruchomienia procesu 5 nm

W ulepszonej wersji swojego procesu technologicznego 7 nm TSMC zacznie korzystać ze skrajnego ultrafioletu (extreme ultraviolet - EUV), a na linii produkcyjnej chipów 5 nm wykorzystywana będzie w pełni wdrożona litografia. Jeśli chodzi o technologię 10 nm, TSMC koncentruje się przede wszystkim na urządzeniach mobilnych - firma rozpocznie dostawy tych chipów pod koniec pierwszego kwartału 2017 i będzie je intensywnie zwiększać w drugiej połowie roku.

Mark Liu powiedział również, że TSMC chce w 2017 r. zwiększyć swoje wydatki na badania i rozwój o 15%. Tegoroczne wydatki inwestycyjne mają osiągnąć poziom 10 mld dolarów; w roku 2016 na inwestycje przeznaczono 9,5 mld USD.

źródło: DigiTimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie