TSMC dostarczy firmie Apple 100 milionów nowych chipów dla iPhone'ów

| Gospodarka Artykuły

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company planuje uruchomienie w przyszłym miesiącu masowej produkcji mikroprocesorów A11 dla swojego kluczowego klienta - firmy Apple, aby do końca bieżącego roku wyprodukować 100 milionów tych chipów. Według chińskojęzycznego Economic Daily News, Apple zażądał, aby firma już w lipcu dostarczyła co najmniej 50 milionów nowych układów. Procesor A11 produkowany będzie w technologii 10 nm; serce iPhone'a 7 - A10 - powstawało w procesie 16 nm.

TSMC dostarczy firmie Apple 100 milionów nowych chipów dla iPhone'ów

Apple stawia rekordowe wymagania produkcyjne, wierząc w sukces nowego modelu telefonu, który wejdzie na rynek w 10 rocznicę wprowadzenia do sprzedaży pierwszego iPhone'a. Apple poinformował, że tajwański producent będzie wyłącznym producentem procesorów do nowych smartfonów, nie wspominając nic o największym konkurencie TSMC - Samsungu.

Według różnych niepotwierdzonych informacji, z uwagi na 10 urodziny iPhone'a wprowadzonego na rynek przez Steve'a Jobsa w styczniu 2007 r., nowa generacja iPhone'ów zaplanowanych na wrzesień może oznaczać, że amerykański gigant ogłosi funkcje, które mogą zrewolucjonizować projekt telefonu firmy Apple. Między innymi poprawie ulec ma żywotność baterii, zastosowany ma być bezramkowy ekran OLED, instalowane mają być ulepszone podwójne kamery i umożliwione bezprzewodowe ładowanie.

źródło: China Post