Apple zainwestuje 1 mld dolarów w centrum przetwarzania danych

| Gospodarka Artykuły

Firma Apple poinformowała o planach zainwestowania 1 mld dolarów w potężne centrum danych na wschód od Reno w stanie Nevada, podwajając tym samym swoje tamtejsze inwestycje i znacząco zwiększając zatrudnienie w kampusie technologicznym. Apple planuje zatrudnić 100 nowych pracowników. Oświadczenie o inwestycji pojawiło się, gdy Rada Miasta Reno zatwierdziła plany technologicznego giganta dotyczące, wartej 4 mln dolarów, budowy magazynu dystrybucyjnego w centrum Reno, co umożliwić ma przyznanie mu wielomilionowych ulg podatkowych.

Apple zainwestuje 1 mld dolarów w centrum przetwarzania danych

W zeszłym tygodniu Apple ogłosił ustanowienie funduszu o wartości 1 mld dolarów, mającego na celu tworzenie miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych, ale podano mało szczegółów.

Mające pięć lat centrum przetwarzania danych o wartości 1 miliarda dolarów zlokalizowane jest w Reno Technology Center w pobliżu elektrowni Tracy, wzdłuż amerykańskiej autostrady międzystanowej nr 80. To miejsce położone między Reno a Tahoe Reno Industrial Center, gdzie znajduje się, należąca do Tesli, ogromna fabryka baterii.

źródło: The Taipei Times