wersja mobilna
Online: 511 Piątek, 2018.03.23

Biznes

Apple zbuduje w Danii drugie centrum przetwarzania danych zasilane ze źródeł odnawialnych

środa, 12 lipca 2017 10:23

Firma Apple ogłosiła, że kosztem 6 miliardów koron duńskich, czyli 715 milionów funtów, zbuduje w Danii nowe centrum danych, drugie w tym nordyckim kraju, które będzie zasilane wyłącznie energią odnawialną. Erik Stannow, nordycki menedżer Apple'a, uzasadniając decyzję podkreślił, że jednym z głównych powodów, dla których firma będzie miała dwa takie ośrodki w Danii jest niezawodność duńskiej sieci energetycznej i czołowa pozycja w dziedzinie energetyki wiatrowej.

Nowe centrum zlokalizowane będzie w Aabenraa w południowej Danii, w pobliżu granicy z Niemcami. Obiekt ma rozpocząć działalność w drugim kwartale 2019 roku i od pierwszego dnia korzystać w 100% z energii odnawialnej. Centrum prowadzić ma dla klientów z Europy usługi online firmy Apple, takie jak iTunes Store, App Store, iMessage, Maps i Siri.

Pierwsze duńskie centrum informatyczne Apple'a, powstające niedaleko miasta Viborg, ma rozpocząć działalność jeszcze w tym roku. W styczniu plany budowy centrum danych w Danii ogłosił również Facebook. Z kolei w przypadku planowanego centrum danych Apple'a w Athenry w Irlandii, którego powstanie ogłoszono w 2015 roku, jeszcze nie rozpoczęto budowy z uwagi na przedłużające się procedury prawne.

źródło: Reuters

 


World News 24h

piątek, 23 marca 2018 07:54

Synopsys, Inc. announced it has acquired Silicon and Beyond Private Limited, a provider of high-speed SerDes technology used in data intensive applications such as machine learning, cloud computing, and networking. This acquisition demonstrates Synopsys’ continued focus on next-generation SerDes solutions, addressing the need for greater amounts of reliable data transfer between chips, backplane, and extended range optical interconnects.

więcej na: news.synopsys.com