W bieżącym roku Apple Watch ma być sprzedany w ilości 15 milionów sztuk

| Gospodarka Artykuły

Według źródeł związanych z łąńcuchem dostaw, wraz z gotowością firmy Apple do wprowadzenia na rynek trzeciej generacji zegarków Apple Watch, producent oczekuje, że w czwartym kwartale sprzedaż jego smartwatchy wzrośnie do 4,5 miliona sztuk, co będzie oznaczało sprzedaż w całym roku 2017 sięgającą 15 milionów tych urządzeń. Te same źródła szacują, że sprzedaż w 2018 roku wzrośnie do 20 milionów sztuk.

W bieżącym roku Apple Watch ma być sprzedany w ilości 15 milionów sztuk

Mimo dobrej rynkowej pozycji urządzenia Apple Watch, co mogłoby wskazywać na zapotrzebowanie na tego typu urządzenia, inni producenci obserwują słabnące zainteresowanie elektroniką noszoną. Firmy Xiaomi i Fitbit notują dobrą sprzedaż inteligentnych opasek, podczas gdy sprzedaż smartwatchy Samsunga, LG, Huaweia i Motoroli pozostaje słaba. Firma Asustek Computer postanowiła wycofać się z tego rynku, a Intel redukuje personel i zasoby R&D związane z elektroniką noszoną.

Jak twierdzą branżowe źródła, wysokie ceny smartwatchy, słaba żywotność baterii, pokrywające się ze smartfonami funkcjonalności oraz jeszcze nie w pełni zintegrowany ekosystem sprawiły, że popyt nie osiągnął oczekiwanego poziomu.

Choć pierwsza generacja Apple Watchy osiągnęła w 2015 r. sprzedaż poniżej 5 milionów sztuk, model drugiej generacji od momentu jego udostępnienia we wrześniu 2016 r. sprzedaje się bardzo dobrze. Dzięki uaktualnieniu aplikacji i funkcji komunikacyjnych Apple oczekuje znacznego zwiększenia wielkości sprzedaży smartwatchy trzeciej generacji.

Najnowsze zegarki Apple Watch produkować będzie firma Quanta Computer, a do łańcucha dostaw w 2018 r. przystąpić może też Compal Electronics.

źródło: DigiTimes