Apple zapłaci 506 mln dolarów za naruszenie patentów

Sąd wydał decyzję nakazującą firmie Apple zapłacenie 506 milionów dolarów za naruszenie patentu należącego do Uniwersytetu Wisconsin-Madison - ponad dwukrotnie więcej niż kara nałożona pierwotnie. Sędzia William Conley w sądzie w Madison dodał 272 mln dolarów do orzeczenia sądu w stanie Wisconsin, który w październiku 2015 roku nałożył na Apple'a karę w wysokości 234 mln dolarów. Sędzia Conley uzasadniał, że konieczne jest zapłacenie odszkodowania z odsetkami, ponieważ Apple kontynuował naruszanie patentu dotyczącego technologii procesorowej, aż do jego wygaśnięcia w grudniu 2016 r.

Posłuchaj
00:00

Organizacja Wisconsin Alumni Research Foundation (WARF) pozwała firmę Apple w 2014 r., twierdząc, że procesory montowane w niektórych modelach iPhone'ów naruszają patent opisujący "obwód predykcyjny", który poprawia wydajność procesora, przewidując jakie instrukcje użytkownik wyda systemowi. Profesor Gurindar Sohi z Uniwersytetu Wisconsin i jego trzej uczniowie uzyskali patent w 1998 roku.

źródło: Reuters

Powiązane treści
Samsung zapłaci firmie Apple 539 mln dolarów za naruszenie patentów
Samsung zapłaci firmie Apple 539 mln dolarów za naruszenie patentów
Polska na 15 miejscu pod względem liczby patentów
Apple kupuje tereny pod budowę kampusu
Apple zbuduje centrum danych w stanie Iowa - otrzyma znaczące zachęty finansowe
Apple rozpocznie testy autonomicznego pojazdu do przewozu własnych pracowników
W bieżącym roku Apple Watch ma być sprzedany w ilości 15 milionów sztuk
Czy Apple będzie wart tysiąc miliardów dolarów?
Asustek i ASMedia rozstrzygają spór patentowy z VIA
Apple zbuduje w Danii drugie centrum przetwarzania danych zasilane ze źródeł odnawialnych
Apple kupił niemiecką firmę SensoMotoric Instruments
Nokia i Apple kończą spory i nawiązują współpracę biznesową
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
VIGO Photonics i PCO zawarli strategiczne partnerstwo dla wzmocnienia potencjału polskiej obronności
Komunikacja
Znacznie 5G rośnie, ale LTE pozostaje silne
Pomiary
Keysight prezentuje nowe rozwiązanie do testowania bezpieczeństwa systemów wbudowanych – premiera testbencha nowej generacji
Mikrokontrolery i IoT
Chiny stawiają na RISC-V
Zasilanie
Microchip prezentuje nowy układ zarządzania zasilaniem – MCP16701
Komponenty
Navitas Semiconductor ogłasza strategiczne partnerstwo z GigaDevice
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Targi krajowe
Warsaw Industry Week 2025 - 9. edycja
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów