Apple kupił niemiecką firmę SensoMotoric Instruments

| Gospodarka Artykuły

Firma Apple przejęła niemiecką firmę SensoMotoric Instruments zajmującą się systemami wizyjnymi. SensoMotoric Instruments, założona w 1991 roku, opracowała szereg narzędzi i oprogramowania do śledzenia oczu w zastosowaniach obejmujących między innymi rzeczywistość wirtualną i rozszerzoną, systemy samochodowe, badania kliniczne, neurologię, biomechanikę i psychologię. Dostarczyła technologię śledzenia oczu dla zestawów wirtualnej rzeczywistości, takich jak Oculus Rift. Warunki finansowe umowy nie są znane.

Apple kupił niemiecką firmę SensoMotoric Instruments

Apple często podejmuje kroki w celu ukrycia przejęć niewielkich firm. Takie "ciche" przejęcie miało miejsce również w tym przypadku. Jak powiedział przedstawiciel firmy w oświadczeniu dla informacyjnego portalu Axios "Apple kupuje mniejsze firmy technologiczne od czasu do czasu i generalnie nie dyskutujemy o naszym celu ani planach". Apple i SensoMotoric Instruments nie komentują transakcji.

SensoMotoric Instruments ma siedzibę w Teltow w Niemczech, niedaleko Berlina. Jej strona internetowa informowała, że ​​ma również biuro w Bostonie. Nie jest jasne, czy firma i jej około 60 pracowników zostanie włączona w struktury Apple'a czy pozostanie autonomiczną spółką zależną.

źródło: MacRumors, Axios

Zobacz również