wersja mobilna
Online: 344 Niedziela, 2018.03.18

Biznes

Apple ponownie globalnym liderem w produkcji elektroniki noszonej

środa, 15 listopada 2017 10:14

Apple po raz kolejny okazał się największym producentem elektronicznego sprzętu przeznaczonego do noszenia po tym, jak trzecia generacja Apple Watcha, wprowadzona do sprzedaży we wrześniu, pomogła pokonac chińską firmę Xiaomi. Nowe urządzenie, pierwsze takie u Apple'a, które łączy się z Internetem bez pośrednictwa smartfona, sprawiło, że w trzecim kwartale 2017 r. trafiło na rynek 3,9 mln smatrwatchy amerykańskiego giganta.

Według danych analityków Canalys trzecia generacja Apple Watcha stanowiła tylko 800 tys. ogólnej liczby tych urządzeń ze względu na problemy w łańcuchu dostaw, co dobrze wróży Apple'owi wkraczającemu w lukratywny okres świąteczny. Trzeci kwartał to tradycyjnie najsłabsze miesiące sprzedaży elektroniki noszonej ponieważ wielu konsumentów wstrzymuje się z zakupem do Bożego Narodzenia.

Całkowita wielkość sprzedaży smartwatchy Apple'a ukazała duży skok z 2,8 miliona urządzeń, które rynek wchłonął rok wcześniej. Daje to Apple'owi 23% udziału w globalnym rynku, co stanowi nieznaczną przewagę nad chińską firmą Xiaomi obejmującą 21%, która była liderem branży wearables w poprzednim kwartale. CEO Tim Cook zaznaczył w najnowszym raporcie Apple'a, że ​​sprzedaż smartwatchy wzrosła o 50% już trzeci kwartał z rzędu dzięki koncentracji na oferowanym w urządzeniach monitoringu zdrowia.

źródło: TechCrunch

 


World News 24h

sobota, 17 marca 2018 19:59

The former chairman of Qualcomm is trying to buyout the company just days after President Donald Trump signed an executive order blocking a plan to acquire the company by chip rival Broadcom on the grounds of national security. Paul Jacobs, whose father founded the $89 billion chip company in 1985, informed board members about his plan to buy the company, according to the Financial Times. Jacobs has reached out to several global investors about supporting his bid, including SoftBank, according to the report. SoftBank, a Japanese holding company, has major stakes in several Silicon Valley companies including Uber, WeWork, SoFi, and Slack, thanks to its $100 billion mega fund specifically for investing in the industry.

więcej na: www.businessinsider.com