Apple ponownie globalnym liderem w produkcji elektroniki noszonej

| Gospodarka Artykuły

Apple po raz kolejny okazał się największym producentem elektronicznego sprzętu przeznaczonego do noszenia po tym, jak trzecia generacja Apple Watcha, wprowadzona do sprzedaży we wrześniu, pomogła pokonac chińską firmę Xiaomi. Nowe urządzenie, pierwsze takie u Apple'a, które łączy się z Internetem bez pośrednictwa smartfona, sprawiło, że w trzecim kwartale 2017 r. trafiło na rynek 3,9 mln smatrwatchy amerykańskiego giganta.

Apple ponownie globalnym liderem w produkcji elektroniki noszonej

Według danych analityków Canalys trzecia generacja Apple Watcha stanowiła tylko 800 tys. ogólnej liczby tych urządzeń ze względu na problemy w łańcuchu dostaw, co dobrze wróży Apple'owi wkraczającemu w lukratywny okres świąteczny. Trzeci kwartał to tradycyjnie najsłabsze miesiące sprzedaży elektroniki noszonej ponieważ wielu konsumentów wstrzymuje się z zakupem do Bożego Narodzenia.

Całkowita wielkość sprzedaży smartwatchy Apple'a ukazała duży skok z 2,8 miliona urządzeń, które rynek wchłonął rok wcześniej. Daje to Apple'owi 23% udziału w globalnym rynku, co stanowi nieznaczną przewagę nad chińską firmą Xiaomi obejmującą 21%, która była liderem branży wearables w poprzednim kwartale. CEO Tim Cook zaznaczył w najnowszym raporcie Apple'a, że ​​sprzedaż smartwatchy wzrosła o 50% już trzeci kwartał z rzędu dzięki koncentracji na oferowanym w urządzeniach monitoringu zdrowia.

źródło: TechCrunch