Apple przeprasza użytkowników za celowe spowalnianie iPhonów

| Gospodarka Artykuły

Gigant z Cupertino oficjalnie przyznał, że spowalnia smartfony ze starymi akumulatorami. Apple próbuje zminimalizować straty wizerunkowe i przekonać klientów, że nie miał złych intencji. "Wiemy, że część z was czuje się oszukana przez Apple'a. Przepraszamy" - napisała firma w swoim komunikacie. Argument, że opcja ta została wprowadzona dla dobra użytkowników, którzy skarżyli się na problemy z urządzeniami, nie do wszystkich trafia.

Apple przeprasza użytkowników za celowe spowalnianie iPhonów

Apple obiecał, że na 12 miesięcy obniży cenę wymiany baterii z 79 dolarów na 29. Dotyczy to modeli od iPhone'a 6. W niektórych krajach ceny zostały już obniżone, jednak polscy dystrybutorzy jeszcze nie mają nowej ceny w bazie. Dodatkowo z nową aktualizacją iOS pojawić ma się funkcja, dzięki której użytkownicy będą mogli sprawdzić stan swojej baterii i zdecydować, czy powinni ją wymienić.

Apple twierdzi, że wymiana baterii powinna przywrócić działanie iPhone'ów do normalnej prędkości.

Dodatkowo na niekorzyść Apple'a działają wypowiedzi konkurencji - Samsung, LG, Motorola, HTC. Wszyscy jednogłośnie mówią, że nigdy nie ograniczali prędkości swoich smartfonów.