wersja mobilna
Online: 471 Piątek, 2018.04.20

Biznes

Apple przeprasza użytkowników za celowe spowalnianie iPhonów

środa, 03 stycznia 2018 12:01

Gigant z Cupertino oficjalnie przyznał, że spowalnia smartfony ze starymi akumulatorami. Apple próbuje zminimalizować straty wizerunkowe i przekonać klientów, że nie miał złych intencji. "Wiemy, że część z was czuje się oszukana przez Apple'a. Przepraszamy" - napisała firma w swoim komunikacie. Argument, że opcja ta została wprowadzona dla dobra użytkowników, którzy skarżyli się na problemy z urządzeniami, nie do wszystkich trafia.

Apple obiecał, że na 12 miesięcy obniży cenę wymiany baterii z 79 dolarów na 29. Dotyczy to modeli od iPhone'a 6. W niektórych krajach ceny zostały już obniżone, jednak polscy dystrybutorzy jeszcze nie mają nowej ceny w bazie. Dodatkowo z nową aktualizacją iOS pojawić ma się funkcja, dzięki której użytkownicy będą mogli sprawdzić stan swojej baterii i zdecydować, czy powinni ją wymienić.

Apple twierdzi, że wymiana baterii powinna przywrócić działanie iPhone'ów do normalnej prędkości.

Dodatkowo na niekorzyść Apple'a działają wypowiedzi konkurencji - Samsung, LG, Motorola, HTC. Wszyscy jednogłośnie mówią, że nigdy nie ograniczali prędkości swoich smartfonów.

 

World News 24h

piątek, 20 kwietnia 2018 18:00

A more affordable iPhone may be heading our way: Apple is rumored to be releasing a 6.1-inch iPhone in the fall priced as low as $550. That tidbit comes from KGI analyst and frequent Apple commentator Ming-Chi Kuo by way of MacRumors. In a KGI investor's note, Kuo claims that the 6.1-inch iPhone could come in two variants: one with dual SIM card compatibility and one that only supports a single SIM. The single SIM variant is said to cost anywhere between $550 and $650 (that range converts to about L390-L460 or AU$710-AU$840), while the dual-SIM variant is said to cost $650 to $750, according to the note.

więcej na: www.cnet.com