Apple zasila wszystkie swoje fabryki czystą energią

| Gospodarka Zasilanie

Firma Apple poinformowała, że ​​osiągnęła swój cel, jakim jest zasilenie jej obiektów, funkcjonujących na całym świecie, energią odnawialną. To przełomowy moment w historii firmy - źródła czystej energii dostarczają zasilanie do wszystkich centrów danych Apple'a, biur oraz sklepów detalicznych w 43 krajach.

Apple zasila wszystkie swoje fabryki czystą energią

Producent iPhone'a powiedział, że również dziewięciu jego dostawców zobowiązało się ostatnio do prowadzenia swojej działalności, wykorzystując do zasilania tylko odnawialne źródła energii, takie jak wiatr czy promieniowanie słoneczne. Apple zgromadził już zatem wśród dostawców 23 takie deklaracje.

Główne amerykańskie korporacje, takie jak Apple, Wal-Mart i Alphabet, stały się jednymi z największych nabywców odnawialnych form energii w kraju, generując znaczny wzrost w sektorze energii wiatrowej i słonecznej. W zeszłym roku należący do firmy Alphabet Google kupił wystarczającą ilość energii odnawialnej, aby pokryć całe swoje globalne zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Dzięki postępowi technologicznemu i zwiększonej globalnej produkcji paneli i turbin koszty energii słonecznej i wiatrowej spadają, umożliwiając firmom budowanie swojego zielonego wizerunku. Firma Apple zachęca wszystkich partnerów biznesowych do pójścia w jej ślady i 100-procentowego zasilania energią odnawialną. Jak zapewnia amerykański potentat, dostawcy, którzy zobowiążą się do używania bardziej czystej energii, będą mieli przewagę nad konkurencją w nawiązywaniu relacji biznesowych z Apple'm.

Na zdjęciu: 50-megawatowa farma słoneczna Apple'a, położona na wschód od centrum danych firmy w Mesa w Arizonie.

źródło: Reuters

Zobacz również