wersja mobilna
Online: 715 Piątek, 2018.03.23

Biznes

Do 2021 roku rynek elektroniki noszonej ulegnie potrojeniu

poniedziałek, 03 kwietnia 2017 12:55

Według nowego raportu firmy analitycznej Technavio Research, światowy rynek urządzeń typu "wearable", określanych też jako "elektronika noszona" osiągnął w 2016 roku wartość ponad 2 miliardów dolarów, a do roku 2021 zbliży się do 6 miliardów. W regionach rozwiniętych, przede wszystkim w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej, w ostatnich latach wzrosło zapotrzebowanie na inteligentne urządzenia przenośne, jak zegarki, pasy, bransolety czy opaski na rękę. Zdaniem analityków, główną siłą napędową przyczyniającą się do popularyzacji elektroniki noszonej jest spadek cen tych produktów.

Wiele organizacji uruchomiło programy zachęcające swoich pracowników do korzystania z elektronicznych urządzeń typu "wearable" do śledzenia ich zdrowia i aktywności fizycznej.

W raporcie Technavio przeczytać można ponadto, że producentom elektronicznego sprzętu noszonego w zwiększaniu sprzedaży produktów i usług pomagają strategiczne sojusze. Na przykład firmy Ericsson i SAP umożliwiają operatorom telefonii komórkowej korzystanie w zakresie sprzedaży z ich, opartych na technologii chmurowej, rozwiązań z dziedziny Internetu Rzeczy, w tym komunikacji urządzeń i platform usługowych przeznaczonych dla odbiorców biznesowych i przedsiębiorstw.

Technavio twierdzi, że rynkowe innowacje w omawianym zakresie pojawiają się również dzięki udoskonalanym technologiom druku 3D. Trójwymiarowe drukowanie pozwala na optymalizację wykorzystania wejściowych zasobów materiałowych, które często są marnowane podczas procesu produkcyjnego prowadzonego tradycyjnymi metodami.

źródło: DigitalInsurance

 


World News 24h

piątek, 23 marca 2018 15:50

Darin Billerbeck abruptly resigned as CEO of Lattice Semiconductor last week after running the company for seven years. Lattice named Chief Operating Officer Glen Hawk to the position of interim CEO. Lattice said Billerbeck - who also resigned from Lattice's board of directors - decided to retire. The announcement was made just a few days before taking effect on March 16, though Billerbeck will remain with the company through May.

więcej na: www.eetimes.com