Do 2021 roku rynek elektroniki noszonej ulegnie potrojeniu

| Gospodarka Artykuły

Według nowego raportu firmy analitycznej Technavio Research, światowy rynek urządzeń typu "wearable", określanych też jako "elektronika noszona" osiągnął w 2016 roku wartość ponad 2 miliardów dolarów, a do roku 2021 zbliży się do 6 miliardów. W regionach rozwiniętych, przede wszystkim w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej, w ostatnich latach wzrosło zapotrzebowanie na inteligentne urządzenia przenośne, jak zegarki, pasy, bransolety czy opaski na rękę. Zdaniem analityków, główną siłą napędową przyczyniającą się do popularyzacji elektroniki noszonej jest spadek cen tych produktów.

Do 2021 roku rynek elektroniki noszonej ulegnie potrojeniu

Wiele organizacji uruchomiło programy zachęcające swoich pracowników do korzystania z elektronicznych urządzeń typu "wearable" do śledzenia ich zdrowia i aktywności fizycznej.

W raporcie Technavio przeczytać można ponadto, że producentom elektronicznego sprzętu noszonego w zwiększaniu sprzedaży produktów i usług pomagają strategiczne sojusze. Na przykład firmy Ericsson i SAP umożliwiają operatorom telefonii komórkowej korzystanie w zakresie sprzedaży z ich, opartych na technologii chmurowej, rozwiązań z dziedziny Internetu Rzeczy, w tym komunikacji urządzeń i platform usługowych przeznaczonych dla odbiorców biznesowych i przedsiębiorstw.

Technavio twierdzi, że rynkowe innowacje w omawianym zakresie pojawiają się również dzięki udoskonalanym technologiom druku 3D. Trójwymiarowe drukowanie pozwala na optymalizację wykorzystania wejściowych zasobów materiałowych, które często są marnowane podczas procesu produkcyjnego prowadzonego tradycyjnymi metodami.

źródło: DigitalInsurance

Zobacz również