Wolniejszy wzrost w segmencie wearables

| Gospodarka Pomiary

Jak wynika z badań rynku przeprowadzonych przez IDC, w pierwszym kwartale tego roku wzrost dostaw urządzeń noszonych (wearables) zwolnił tempo. Powodem jest prawdopodobnie zmiana preferencji nabywców, którzy powoli odchodzą od podstawowych produktów w stronę urządzeń coraz bardziej inteligentnych. Dostawy zawierające rozmaitego rodzaju sprzęt do noszenia sięgnęły w pierwszym kwartale 25,1 mln sztuk.

Wolniejszy wzrost w segmencie wearables

Oznacza to wzrost o 1,2% w porównaniu z analogicznym kwartałem poprzedniego roku, ale pozostaje jednocześnie wynikiem znacznie niższym niż 18-procentowa stopa wzrostu rok do roku, odnotowana w pierwszym kwartale 2017 r. Zdaniem IDC, wielkość dostaw podstawowych produktów elektroniki noszonej spadła rok do roku o 9,2%.

W tym samym czasie jednak wskaźnik ten w odniesieniu do droższych modeli, pochodzących od firm Apple czy Fitbit oraz licznych marek modowych, wzrósł o 28,4%. Wskazuje to na zmianę preferencji konsumentów, którzy najwyraźniej coraz chętniej kierują się w stronę inteligentniejszych urządzeń.

Według danych IDC, zegarki i opaski na rękę stanowiły w pierwszym kwartale 95% sprzedaży w segmencie wearables. Dostawy ubrań z sensorami - w tym m.in. butów do liczenia kroków, koszul i spodenek – wzrosły rok do roku o 58,6%.