wersja mobilna
Online: 461 Czwartek, 2018.06.21

Biznes

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy Apple rozpocznie produkcję indyjskiego iPhone'a

piątek, 24 marca 2017 10:11

Jak informuje Wall Street Journal w ciągu najbliższych 4 do 6 tygodni w fabryce Wistrona w Bangalore rozpocznie się indyjska produkcja Iphone'a. Pierwszymi produktami będą modele iPhone 6 oraz 6s. W czasie około 3 miesięcy ruszy linia montażowa iPhone'a SE. Obecnie iPhony są produkowane i dystrybuowane na świat wyłącznie z Chin. Równolegle z przygotowywaną produkcją Apple negocjuje otwarcie w Indiach pierwszych oficjalnych sklepów.

Firma Apple, działając w kierunku wprowadzenia w Indiach 32-gigabajtowego telefonu iPhone 6, zderzyła się z głównym problemem na tamtejszym rynku, czyli ceną urządzenia. Aktualne generacje iPhone'ów są daleko poza możliwościami zakupowymi przeciętnego odbiorcy, więc w Indiach Apple utrzymuje w sprzedaży urządzenia starsze, które już nie są oferowane w innych regionach. Firma kontroluje mniej niż 5% rynku indyjskich smartfonów. Według analiz lokalna produkcja pozwoli Apple'owi ominąć importowe taryfy celne i obniżyć koszt iPhona o 100 lub więcej dolarów. Ma to umożliwić amerykańskiemu potentatowi konkurowanie z innymi producentami smartfonów już w Indiach produkowanych.

Na początku bieżącego roku firma Apple przedstawiła "listę życzeń" dotyczącą koncesji, wśród których znalazło się 15-letnie zwolnienie z podatku od importowanych komponentów i sprzętu. Do chwili obecnej rząd indyjski nie zaakceptował większości wymagań producenta iPhone'ów.

źródło: AppleInsider

 

World News 24h

czwartek, 21 czerwca 2018 14:02

Tesla is suing a former employee for allegedly illegally exporting gigabytes of confidential data, according to a lawsuit filed Wednesday in Nevada. The electric car maker said it is only beginning to understand all of former process technician Martin Tripp's allegedly illegal activity. The suit said, Tripp "has thus far admitted to writing software that hacked Tesla's manufacturing operating system and to transferring several gigabytes of Tesla data to outside entities." The data include "dozens of confidential photographs and a video of Tesla's manufacturing systems." In addition to that, Tesla alleges Tripp wrote computer code to periodically export Tesla's data to people outside the company. Furthermore, the suit alleges that Tripp made false statements to the media.

więcej na: www.cnbc.com