W ciągu najbliższych dwóch miesięcy Apple rozpocznie produkcję indyjskiego iPhone'a

| Gospodarka Artykuły

Jak informuje Wall Street Journal w ciągu najbliższych 4 do 6 tygodni w fabryce Wistrona w Bangalore rozpocznie się indyjska produkcja Iphone'a. Pierwszymi produktami będą modele iPhone 6 oraz 6s. W czasie około 3 miesięcy ruszy linia montażowa iPhone'a SE. Obecnie iPhony są produkowane i dystrybuowane na świat wyłącznie z Chin. Równolegle z przygotowywaną produkcją Apple negocjuje otwarcie w Indiach pierwszych oficjalnych sklepów.

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy Apple rozpocznie produkcję indyjskiego iPhone'a

Firma Apple, działając w kierunku wprowadzenia w Indiach 32-gigabajtowego telefonu iPhone 6, zderzyła się z głównym problemem na tamtejszym rynku, czyli ceną urządzenia. Aktualne generacje iPhone'ów są daleko poza możliwościami zakupowymi przeciętnego odbiorcy, więc w Indiach Apple utrzymuje w sprzedaży urządzenia starsze, które już nie są oferowane w innych regionach. Firma kontroluje mniej niż 5% rynku indyjskich smartfonów. Według analiz lokalna produkcja pozwoli Apple'owi ominąć importowe taryfy celne i obniżyć koszt iPhona o 100 lub więcej dolarów. Ma to umożliwić amerykańskiemu potentatowi konkurowanie z innymi producentami smartfonów już w Indiach produkowanych.

Na początku bieżącego roku firma Apple przedstawiła "listę życzeń" dotyczącą koncesji, wśród których znalazło się 15-letnie zwolnienie z podatku od importowanych komponentów i sprzętu. Do chwili obecnej rząd indyjski nie zaakceptował większości wymagań producenta iPhone'ów.

źródło: AppleInsider

Zobacz również