Samsung może ponownie zostać głównym dostawcą podzespołów dla Apple'a

| Gospodarka Artykuły

Choć obecnie do modelu iPhone 7 Samsung dostarcza tylko układy pamięci DRAM, sytuacja ta ma się zmienić i Samsung może się ponownie stać głównym dostawcą podzespołów do iPhone'a, poinformował Forbes. Może być to związane z wydaniem przez sąd najwyższy USA w grudniu 2016 r. przychylnego dla Samsunga orzeczenia w sporze z Applem o naruszenie patentów.

Samsung może ponownie zostać głównym dostawcą podzespołów dla Apple'a

Do najdroższych podzespołów smartfona należą ekran oraz układy pamięci - zarówno NAND flash jak i DRAM. Jak podliczyła firma analityczna IHS Markit, w 7 modelu iPhone'a wartość wspomnianych komponentów stanowi ponad jedną czwartą wartości wszystkich komponentów smartfona.

Do następnych modeli iPhone'a Samsung ma dostarczać ekran OLED, układy pamięci NAND flash, oraz ponownie DRAM, co uczyni koreańską firmę znowu głównym dostawcą Apple'a.

Jeszcze w tym roku Apple ma zastosować w telefonach zakrzywione ekrany OLED i kalifornijskiej firmie dostarczy je właśnie Samsung, informował Bloomberg pod koniec roku. W podjęciu decyzji o wyborze dostawcy Apple nie za bardzo ma możliwość wyboru, ponieważ Samsung dominuje na rynku dostaw podzespołów, w tym ekranów.

Podobnie na rynku NAND flash, do koreańskiej firmy należy około jednej trzeciej rynku. Na rynku mobilnych pamięci DRAM dostawy Samsunga pokrywają ok. 60% rynku.