Samsung Electronics przejmuje amerykański QD Vision

| Gospodarka Artykuły

Samsung Electronics zamierza przejąć QD Vision - amerykańską firmę technologiczną specjalizującą się w materiałach wykorzystujących kropki kwantowe. Według źródeł branżowych Samsung został niedawno wybrany preferowanym oferentem, który miałby kupić założoną przez grupę naukowców z MIT firmę, posiadającą wiele oryginalnych patentów. Wartość transakcji szacowana jest na poziomie 70 mln dolarów, czyli 82,5 mld wonów.

Samsung Electronics przejmuje amerykański QD Vision

Amerykańska firma dostarczała wcześniej powłoki z kropek kwantowych dla chińskiego TCL, a także współpracowała 2013 r. z japońskim koncernem Sony przy tworzeniu telewizora wykorzystującego kropki kwantowe. Branżowi obserwatorzy twierdzą, że przejęcie pozwoli Samsungowi przyspieszyć opracowywanie produktów dzięki pozyskanej wiedzy i patentom QD Vision, i umożliwi Koreańczykom zabezpieczenie pozycji lidera na rynku telewizorów klasy premium nowej generacji.

Samsung uważa kropka kwantowa jest jedną z najważniejszych technologii wyświetlaczy nowej generacji i obecnie masowo produkuje telewizory z zastosowaniem w ekranach materiałów z kropek kwantowych. Dokładność odwzorowanie kolorów w tej technologii jest około pięć razy większa niż w przypadku istniejących rozwiązań telewizyjnych. Nowa technologia pomoże także uzyskać niemal 100-procentową efektywność energetyczną, co przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii.

źródło: BusinessKorea

Zobacz również