Sąd Najwyższy USA cofa orzeczenie przeciwko Samsungowi o naruszenie patentów Apple'a

We wtorek Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych podjął jednomyślną decyzję i odrzucił wydane przez sąd niższej instancji orzeczenie o odszkodowaniu w wysokości 399 mln dolarów, które zapłacić miał Samsung na rzecz firmy Apple. Decyzja odwraca zwycięstwo Apple'a odniesione w Waszyngtonie w Federalnym Sądzie Apelacyjnym. Sprawa o naruszenie patentów obejmujących iPhone'a trafi teraz do tego sądu z powrotem, gdzie dalsze postępowanie rozstrzygnie jaką niższą karę - jeśli w ogóle - Samsung może zapłacić Apple'owi.

Posłuchaj
00:00

Walka Apple'a z Samsungiem, dotycząca trzech patentów związanych z iPhonem, trwa już pięć lat. Apple zarzuca Samsungowi skopiowanie rozwiązań iPhone'a i wykorzystanie ich w modelu Galaxy oraz innych telefonach. Chodzi o sposób wyświetlania ikon na ekranie, konstrukcję przedniej części iPhone'a oraz jej zaokrąglony kształt. Obecne odesłanie sprawy do ponownego rozpatrzenia przez sąd niższej instancji jest postrzegane jako wielka wygrana Samsunga.

źródło: SiliconValley

Powiązane treści
Samsung zapłaci firmie Apple 539 mln dolarów za naruszenie patentów
Samsung zapłaci firmie Apple 539 mln dolarów za naruszenie patentów
Asustek i ASMedia rozstrzygają spór patentowy z VIA
Liczba polskich patentów wzrosła o 19%
Lee Jae-yong, szef Samsunga, oskarżony w skandalu korupcyjnym w Korei Południowej
Dwie różne wady akumulatorów powodem samozapłonów Galaxy Note 7
Samsung może ponownie zostać głównym dostawcą podzespołów dla Apple'a
Po raz pierwszy od 15 lat zmalała roczna sprzedaż Apple'a
Apple przedstawia iPhone 7 i iPhone 7 Plus
UE nałożyła na Apple rekordową karę w wys. 13 mld euro za niepłacenie podatków
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
Lantronix i TD SYNNEX poszerzają współpracę – zaawansowane rozwiązania IIoT i infrastruktury sieciowej dostępne w całej Europie
Produkcja elektroniki
DMASS podsumował 2024 rok
Komponenty
DigiKey i SparkFun współpracują w zakresie dostarczania zestawów robotycznych XRP
Pomiary
Nowa seria ultraszybkich digitalizerów GHz od Spectrum Instrumentation
Produkcja elektroniki
Produkcja półprzewodników według lokalizacji
Aktualności
Contrans współpracuje z EPT
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Targi krajowe
Warsaw Industry Week 2025 - 9. edycja
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów