wersja mobilna
Online: 510 Poniedziałek, 2018.03.19

Biznes

Foxconn zainwestuje w Indiach 5 mld dolarów w produkcję komponentów mobilnych

środa, 05 lipca 2017 11:06

Firma Foxconn zamierza zainwestować w Indiach do 5 mld dolarów w produkcję komponentów mobilnych po tym, jak wdrożono tam podatek od towarów i usług (GST - Goods and Services Tax), który nakłada 10-procentowy obowiązek celny na smartfony i części mobilne, takie jak ładowarki, baterie, zestawy słuchawkowe i kable USB pochodzące z zagranicy. Nowy przepis w szczególności zniechęca do importu z Chin. Foxconn planuje utworzenie równoległej centrali produkcyjnej poza Chinami.

Poza opłatą celną dotyczącą telefonów i kluczowych elementów, GST ma przynieść korzyści dla lokalnych producentów działających w Indiach.

Foxconn chce znacząco rozwinąć swoją działalność w Indiach, co przełoży się na zwiększenie produkcji elementów elektronicznych do urządzeń mobilnych. Obecnie jest w stanie produkować w regionie południowoazjatyckim co najmniej cztery miliony urządzeń miesięcznie, a podczas pierwszej fazy planowanej inwestycji zamierza zwiększyć swoją zdolność produkcyjną do ponad dziesięciu milionów sztuk miesięcznie. Firma produkuje telefony dla niektórych dużych marek segmentu telefonii komórkowej, w tym Oppo, Xiaomi, Nokia i Gionee.

źródło: Android Headlines

 


World News 24h

poniedziałek, 19 marca 2018 13:55

Synopsys, Inc. announced it is hosting an advanced-technology panel on “EUV, High-NA, Metallurgy and FinFET++ – Where We Go from Here for Next-Generation Design” at the Synopsys Users Group Silicon Valley event. The panel will bring together prominent industry leaders from ASML, Inc., Samsung Foundry, and Qualcomm, Inc. to discuss the challenges, opportunities and technology roadmaps inherent in driving system-on-chip solutions beyond the 5nm process node.

więcej na: news.synopsys.com