Foxconn zainwestuje w Indiach 5 mld dolarów w produkcję komponentów mobilnych

| Gospodarka Artykuły

Firma Foxconn zamierza zainwestować w Indiach do 5 mld dolarów w produkcję komponentów mobilnych po tym, jak wdrożono tam podatek od towarów i usług (GST - Goods and Services Tax), który nakłada 10-procentowy obowiązek celny na smartfony i części mobilne, takie jak ładowarki, baterie, zestawy słuchawkowe i kable USB pochodzące z zagranicy. Nowy przepis w szczególności zniechęca do importu z Chin. Foxconn planuje utworzenie równoległej centrali produkcyjnej poza Chinami.

Foxconn zainwestuje w Indiach 5 mld dolarów w produkcję komponentów mobilnych

Poza opłatą celną dotyczącą telefonów i kluczowych elementów, GST ma przynieść korzyści dla lokalnych producentów działających w Indiach.

Foxconn chce znacząco rozwinąć swoją działalność w Indiach, co przełoży się na zwiększenie produkcji elementów elektronicznych do urządzeń mobilnych. Obecnie jest w stanie produkować w regionie południowoazjatyckim co najmniej cztery miliony urządzeń miesięcznie, a podczas pierwszej fazy planowanej inwestycji zamierza zwiększyć swoją zdolność produkcyjną do ponad dziesięciu milionów sztuk miesięcznie. Firma produkuje telefony dla niektórych dużych marek segmentu telefonii komórkowej, w tym Oppo, Xiaomi, Nokia i Gionee.

źródło: Android Headlines