Foxconn planuje kapitałochłonne inwestycje w USA

| Gospodarka Artykuły

Foxconn, największy na świecie kontraktowy producent elektroniki i główny dostawca Apple'a, planuje poważne inwestycje w Stanach Zjednoczonych. Zamiary takie ogłosił prezes Terry Gou po wizycie w Białym Domu. Tajwańska firma już od pewnego czasu interesuje się możliwościami inwestowania w USA. Terry Gou pytany o to, ile pieniędzy mógłby zainwestować, odpowiedział, że chce by po dokonaniu ostatecznych ustaleń informację tę podał Biały Dom. Dodał iż może to nastąpić za kilka tygodni.

Foxconn planuje kapitałochłonne inwestycje w USA

W styczniu prezes Terry Gou informował, że Foxconn bada możliwości lokalizacji w Stanach Zjednoczonych fabryki wyświetlaczy elektronicznych. Inwestycja ta miałaby całkowitą wartość przekraczającą 7 mld dolarów.

Wcześniej Donald Trump wzywał Foxconn i inne firmy do tworzenia miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych, w niektórych przypadkach zachęcając, a w innych naciskając. W grudniu Donald Trump spotkał się z miliarderem Masayoshi Sonem, szefem japońskiego SoftBanku, który zadeklarował, że planuje w Stanach Zjednoczonych zainwestować 50 mld dolarów.

źródło: Reuters