wersja mobilna
Online: 423 Czwartek, 2018.03.22

Biznes

Foxconn planuje kapitałochłonne inwestycje w USA

wtorek, 09 maja 2017 07:51

Foxconn, największy na świecie kontraktowy producent elektroniki i główny dostawca Apple'a, planuje poważne inwestycje w Stanach Zjednoczonych. Zamiary takie ogłosił prezes Terry Gou po wizycie w Białym Domu. Tajwańska firma już od pewnego czasu interesuje się możliwościami inwestowania w USA. Terry Gou pytany o to, ile pieniędzy mógłby zainwestować, odpowiedział, że chce by po dokonaniu ostatecznych ustaleń informację tę podał Biały Dom. Dodał iż może to nastąpić za kilka tygodni.

W styczniu prezes Terry Gou informował, że Foxconn bada możliwości lokalizacji w Stanach Zjednoczonych fabryki wyświetlaczy elektronicznych. Inwestycja ta miałaby całkowitą wartość przekraczającą 7 mld dolarów.

Wcześniej Donald Trump wzywał Foxconn i inne firmy do tworzenia miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych, w niektórych przypadkach zachęcając, a w innych naciskając. W grudniu Donald Trump spotkał się z miliarderem Masayoshi Sonem, szefem japońskiego SoftBanku, który zadeklarował, że planuje w Stanach Zjednoczonych zainwestować 50 mld dolarów.

źródło: Reuters

 


World News 24h

środa, 21 marca 2018 19:59

Marvell announced that it is launching innovative NVM Express (NVMe)-based chipset solutions that will accelerate the time to market for application-optimized data center SSD implementations. These new, highly-versatile building blocks can optimally address current and emerging workload storage requirements, spanning capacity, latency, performance, power and cost, to enable tailored SSD solutions for specific cloud and enterprise workloads.

więcej na: www.prnewswire.com