Foxconn i Belkin stworzą globalnego lidera w dziedzinie elektroniki użytkowej

| Gospodarka Artykuły

Foxconn Interconnect Technology Limited (FIT), spółka zależna Hon Hai Precision Industry, oraz Belkin International, firma skupiająca takie marki, jak Belkin, Linksys, Wemo czy Phyn, wspólnie ogłosiły podpisanie ostatecznej umowy, na mocy której FIT przejmie Belkin International za około 866 milionów dolarów w gotówce, tworząc globalnego lidera elektroniki użytkowej.

Foxconn i Belkin stworzą globalnego lidera w dziedzinie elektroniki użytkowej

Firma Belkin International i rodzina jej marek będą funkcjonować jako spółka zależna FIT pod przewodnictwem CEO i założyciela Belkina Cheta Pipkina i jego zespołu wykonawczego. Chet Pipkin ma dołączyć także do zespołu zarządzającego Foxconn Interconnect Technology.

Belkin International - siedzibaWykorzystując kanał produktów konsumenckich oraz siłę Belkina w zakresie możliwości badawczych i rozwojowych, FIT liczy na sukces na rynku domów inteligentnych i stosowanych w tym segmencie wysokiej jakości akcesoriów. Transakcja przyczynić ma się również do wzrostu portfela marek i produktów firmy Belkin oraz do wsparcia dalszych inwestycji w inżynierię, badania i rozwój w celu rozszerzenia obecności FIT i Belkina na rynku amerykańskim i kluczowych rynkach na całym świecie.

- Widzimy znaczącą synergię z FIT, w tym możliwość wykorzystania światowej klasy zdolności produkcyjnych w celu zwiększenia wydajności operacyjnej i konkurencyjności Belkina. Transakcja daje nam także dostęp do większej ilości zasobów, aby móc inwestować w naszych ludzi i agresywnie wykorzystywać istniejące na rynku możliwości - skomentował zawarcie umowy założyciel Belkin International, Chet Pipkin.

źródło: Belkin

Zobacz również