Wystartowała merXu - platforma, która ułatwi firmom handel w sieci

| Gospodarka Aktualności

Wystartowała merXu, horyzontalna platforma e-commerce dla firm z Europy Środkowo-Wschodniej. Przedsiębiorstwa z Polski, Czech, Słowacji, Litwy i Estonii mogą za jej pośrednictwem handlować między sobą produktami z takich kategorii, jak bezpieczeństwo, budownictwo, chemia i metalurgia, elektrotechnika i oświetlenie, maszyny i motoryzacja, narzędzia, ogrzewanie i hydraulika.

Wystartowała merXu - platforma, która ułatwi firmom handel w sieci

Obecność w sieci to szansa na zwiększenie sprzedaży

Obecność na merXu.com to dla sprzedawców ogromna szansa, żeby poszerzyć grono swoich klientów - szczególnie w czasach pandemii, kiedy bezpośrednie spotkania z potencjalnymi kontrahentami są utrudnione lub wręcz niemożliwe, a ruch w sklepach stacjonarnych jest mocno ograniczony. Wystawiając swoje produkty w sieci, firmy mogą dalej prowadzić handel i pokazać swoją ofertę tysiącom odbiorców, z którymi dotychczas nie miały żadnej styczności. Korzystanie z takiej platformy to poza tym duże uproszczenie i oszczędność dla przedsiębiorców, którzy nie muszą inwestować w budowę nowego kanału sprzedaży, a szczególnie w kosztowne i wymagające specjalistycznej wiedzy działania marketingu internetowego.

- MerXu stanowi dla firm doskonałą okazję wyjścia poza swój macierzysty rynek, ponieważ swoim zasięgiem obejmuje nie tylko Polskę, ale też Czechy, Estonię, Litwę i Słowację. W kolejnych miesiącach rozszerzymy naszą działalność o inne kraje regionu CEE - mówi Tomasz Nowak, dyrektor operacyjny w merXu. - Funkcjonalności platformy znakomicie ułatwiają komunikację między firmami. Właśnie w tym celu wdrożyliśmy komunikator biznesowy, który tłumaczy w czasie rzeczywistym to, co każda ze stron transakcji komunikuje w swoim własnym języku. Zapytania ofertowe czy negocjacje odbywają się więc płynnie i nie są zakłócone przez bariery językowe. To naprawdę duży przełom, który pozwoli na jeszcze większą aktywność naszych rodzimych firm na rynkach zagranicznych - dodaje.

Firmowe zakupy jeszcze nigdy nie były tak proste

Zakupy w sieci to też świetna opcja dla wszystkich firm, które potrzebują zaopatrzyć się w różne produkty. Wszyscy znamy to doskonale z życia prywatnego - Internet pozwala nam zweryfikować jakość produktów i ich dostawców oraz ceny. Mając dostęp do tych informacji, podejmujemy bardziej racjonalne decyzje. Zakupy realizowane przez firmy mogą być realizowane podobnie. Na merXu kupujący są w stanie szybko znaleźć poszukiwane przez nich produkty i wybrać te, które najlepiej spełniają ich oczekiwania.

- Optymalizacja kosztów to dla każdej firmy istotna kwestia. Na merXu, mając dostęp do setek dostawców, kupujący mają możliwość efektywnego zweryfikowania ich ofert i podjęcia optymalnej decyzji. Platforma umożliwia też składanie zapytań ofertowych, w ramach których kupujący może poprosić o ofertę dla projektów, które wymagają niestandardowej wyceny. Może też wejść w proces bezpośredniej komunikacji, negocjując niestandardowe warunki zamówienia. merXu zapewnia tu pełną jawność stron transakcji. Wiemy jak istotne w sektorze B2B jest zaufanie i bezpieczeństwo. Dlatego też, już na etapie rejestracji weryfikujemy każdą firmę i umożliwiamy korzystanie z platformy tylko sprawdzonym podmiotom - komentuje Tomasz Nowak.

Na platformie merXu można znaleźć setki tysięcy produktów z różnych kategorii przemysłowych i budowlanych. Są wśród nich m.in. komponenty automatyki przemysłowej, artykuły elektrotechniczne, maszyny i urządzenia, elementy instalacji grzewczych, materiały budowlane i wiele innych. Platforma jest dostępna pod adresem www.merxu.com. Dla wszystkich - kupujących i sprzedających - korzystanie z platformy jest bezpłatne.

źródło: Merxu

Zobacz również