Wzrost zysków producentów przemysłowych paneli dotykowych

| Gospodarka Optoelektronika

Większość tajwańskich producentów przemysłowych paneli dotykowych generuje w tym roku zyski dzięki stale rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na komponenty do sprzętu medycznego, takie jak wentylatory. Szacują oni, że w 2021 roku ich działalność utrzyma dodatni bilans ze względu na tempo wzrostu tego segmentu, który został osłabiony w pierwszej połowie roku, w związku z zamknięciem fabryk.

Wzrost zysków producentów przemysłowych paneli dotykowych

Firma Higgstec odnotowała w trzecim kwartale 2020 roku gwałtowny wzrost zysku do 81 mln NT (2,837 mln dolarów), czyli o 37%. W okresie styczeń-wrzesień zysk netto wyniósł 161 mln NT. Ilość zamówień na panele do sprzętu medycznego utrzymała się w czwartym kwartale na wysokim poziomie, ale dostawy niestandardowych modeli dla klientów japońskich mogą być przesunięte na pierwszy kwartał 2021 roku, z powodu braku niektórych kluczowych materiałów potrzebnych do ich produkcji.

Young Fast Optoelectronics odnotował w trzecim kwartale wzrost zysku netto do 143 mln NT - z 20 mln NT w kwartale drugim - dzięki poprawie marży brutto do poziomu 28,9%. Podstawowa działalność firmy w zakresie optoelektroniki pozostała w trzecim kwartale nadal na niskim poziomie, jednak Young Fast spodziewa się poprawy wyników w kwartale czwartym.

źródło: Digitimes

Zobacz również