Salesforce kupi Slack Technologies za 27,7 mld dolarów

| Gospodarka Aktualności

Dostawca platform chmurowych Salesforce.com Inc kupi twórcę aplikacji do komunikacji w miejscu pracy - Slack Technologies Inc, w ramach umowy o wartości 27,7 mld dolarów. Salesforce stawia na wydłużanie okresu pracy zdalnej i zaostrza rywalizację z Microsoftem. W przypadku Slacka umowa pojawia się, gdy firma stara się w pełni wykorzystać przejście na pracę zdalną podczas pandemii COVID-19.

Salesforce kupi Slack Technologies za 27,7 mld dolarów

Transakcja umożliwi firmie Salesforce oferowanie ujednoliconej platformy dla firm, przeznaczonej do łączenia pracowników, klientów i partnerów ze sobą i używanymi przez nich aplikacjami, wzmacniając jej portfolio.

Slack zmienił komunikację w miejscu pracy, skupiając się na przesyłaniu wiadomości w czasie rzeczywistym na platformie bardziej elastycznej niż poczta e-mail. Styl przesyłania wiadomości, który pomógł stworzyć Slack, stał się niezwykle konkurencyjną przestrzenią dla większego i starszego gracza - Microsoftu - agresywnie promującego swój podobny produkt - Teams, który oferuje zintegrowane połączenia wideo i głosowe. Microsoft dołącza Teams do wielu pakietów oprogramowania biurowego, co jest atrakcyjne dla firm, które chcą zmniejszyć koszty generowane przez utrudnienia spowodowane epidemią.

Akcjonariusze Slack Technologies otrzymają 26,79 USD w gotówce oraz 0,0776 akcji zwykłej Salesforce za każdą akcję Slacka, lub tylko gotówkowo 45,5 USD za akcję Slacka. Oferta stanowi premię w wysokości 54% od czasu pojawienia się w zeszłym tygodniu pierwszych doniesień o rozmowach na temat przejęcia.

Według danych IBES z Refinitiv, Salesforce odnotował w trzecim kwartale przychody w wysokości 5,42 mld dolarów, przewyższając szacunki analityków mówiące o kwocie 5,25 mld dolarów.

Salesforce poinformował, że w styczniu dyrektor finansowy Mark Hawkins przejdzie na emeryturę - zostanie zastąpiony przez dyrektor ds. prawnych - Amy Weaver.

źródło: Reuters